Başak Dizer, "Kurt" isminin hikayesini anlattı: "Birçok Türk destanında geçiyor"

Erkek bebeklerini bu ay kucaklarına almayı bekleyen Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer çifti, çocuklarına "Kurt Efe" ismi koyacaklarını açıklamıştı. Başak Dizer, "Kurt" ismini neden koyacaklarını "Birçok Türk destanında kurt ismi kavimlerin yol göstericisi olarak geçiyor" diye açıkladı.

Başak Dizer, "Kurt" isminin hikayesini anlattı: "Birçok Türk destanında geçiyor"
11 Nisan 2022 - 15:20


8.5 aylık hamile olan Başak Dizer, eşi Kıvanç Tatlıtuğ ile bebeklerini bu ay kucaklarına almaya hazılanıyor. Dizer, çocuklarına verecekleri "Kurt Efe" ismin hikayesini anlattı.

Sabah'a konuşan Dizer, "Kurt bana maskülen ve güçlü bir isim geliyor. Kurt tarihimiz açısından da bir sembol. Birçok Türk destanında da kurt ismi kavimlerin yol göstericisi olarak geçiyor" dedi.

Başak Dizer, "Neden Kurt Efe ismini koyma kararı aldınız?" sorusuna şöyle yanıt verdi:
"Biz 'Kurt Seyit ve Şura' dizisi sırasında ilişkiye başladık Kıvanç'la. Dizideki karakter ismi de hoşuma gidiyordu. Telefonumda Kıvanç, 'Kurt' diye kayıtlıydı. Dizideki lakabını biz de oğlumuza lakap olarak koymak istedik, bizim için anısı var. Yanına da Efe'yi koyduk.

"TÜRK DESTANINDA GEÇİYOR"
Kurt bana maskülen ve güçlü bir isim geliyor. Kurt tarihimiz açısından da bir sembol. Birçok Türk destanında da kurt ismi kavimlerin yol göstericisi olarak geçiyor. Hayvanların arketiplerini de araştırdım. Kurt; öğretici, yol gösterici, takımla hareket eden, tek eşli, aile kuran ve onu koruyan güçlü karakteri temsil ediyor."

YORUMLAR

  • 0 Yorum