Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz için yeni gelişme

İstanbul Ataşehir'de Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla katleden Can Göktuğ Boz hakkında yeni gelişme yaşandı. Boz için hazırlanan iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi. İlk duruşma 25 Şubat'ta görülecek.

Başak Cengiz'i samuray kılıcıyla öldüren Can Göktuğ Boz için yeni gelişme
30 Aralık 2021 - 11:49


İstanbul Ataşehir'de, 9 Kasım 2021 tarihinde akşam saatlerinde yolda yürüyen mimar Başak Cengiz'i takip ederek samuray kılıcıyla öldüren ve tutuklanan Can Göktuğ Boz hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianamede düzenlenmişti.

Can Göktuğ Boz'un “Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ile cezalandırılması talep edilmişti.

İddianamede ayrıca Can Göktuğ Boz'un , ‘Silahla tehdit’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla, ‘Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun'a muhalefetten ise 6 aydan 1 yıla kadar kadar hapis ile cezalandırılması istenmişti.

İLK DURUŞMA 25 ŞUBAT’TA
Sözcü'nün haberine göre iddianame, değerlendirilmek üzere gönderildiği Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Mahkeme, 25 Şubat'a duruşma günü verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum