Bağcılar Belediye Başkanı belli oldu, Abdullah Özdemir seçildi

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Bağcılar Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Lokman Çağırıcı'nın yerine AKP'nin aday gösterdiği Abdullah Özdemir seçildi.

Bağcılar Belediye Başkanı belli oldu, Abdullah Özdemir seçildi
15 Nisan 2022 - 13:11 - Güncelleme: 16 Nisan 2022 - 14:04


Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. 

İstanbul'da Bağcılar Belediye Meclisi, yeni belediye başkanını seçmek için toplandı. AKP grubunun  adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir, Bağcılar Belediye Başkanı seçildi.

AKP grubunun adayı olarak gösterilen Abdullah Özdemir 37, İYİ Parti'nin adayı Hafize Ayşe Çelebi ise 5 oy aldı.

Bağcılar Belediye Meclisi'nde yapılan seçimin ardından belediye başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı. Önceki başkan Lokman Çağırıcı, Abdullah Özdemir'e görevi devretti.

ABDULLAH ÖZDEMİR KİMDİR?
Kastamonu'da 1983'te dünyaya gelen Abdullah Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği bölümünü (yarı İngilizce) ve İstanbul Kültür Üniversitesinde de yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Siyasete 2006 yılında Bağcılar İlçe Gençlik Kolları'nda başlayan Özdemir, 11 Kasım 2007'de 2. Olağan ve 14 Ağustos 2011'de 3. Olağan İlçe Gençlik Kolları kongrelerinde Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevlerine seçildi.

Bu süre içerisinde ABD'de bir düşünce kuruluşunda Ortadoğu, Amerika ve dünya siyaseti üzerine eğitim alan Özdemir, halen AKP Gençlik İstanbul İl Başkanlığı Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu'nda görev yapıyor.

Özdemir, belediye meclis üyeliği aday adaylığı müracaatından dolayı Kasım 2013'te Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı görevinden ayrıldı. 2019 yerel seçimlerinde AKP Bağcılar Belediye Meclis Üyesi seçilen ve aynı zamanda İBB Meclisi üyesi olan Özdemir, Ulaşım ve Trafik Komisyonu Başkanlığı görevini üstleniyor.

İngilizce bilen Abdullah Özdemir, evli ve 1 çocuk sahibi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum