Ayasofya'da Atatürk'e hakarete Diyanet'te tepki gösteren biri var!

Ayasofya'da Atatürk'e hakaret edilmesine birçok kesim tepki gösterirken ilk kez Diyanet cephesinden de tepki açıklaması geldi.

Ayasofya'da Atatürk'e hakarete Diyanet'te tepki gösteren biri var!
05 Haziran 2021 - 10:25
Ayasofya'da geçtiğimiz hafta düzenlenen icazet alma töreninde imam Mustafa Demirkıran, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop varken Mustafa Kemal Atatürk'e "Zalim ve kafir" diyerek hakaret etmişti. Demirkıran'a birçok kesim tepki göstermişti. Bu kez bir tepki de Diyanet cephesinden geldi.

Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "Atatürk'ü anlamaktan aciz, gafil ve hainleri kınıyorum" dedi. Okumuş, Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı açıklamanın bir bölümünü paylaştı.

Okumuş'un paylaştığı bölüm şöyle;
"Atatürk bizim börkümüzdür, birliğimizdir, simgemizdir. Ona laf yok, baş giderse börk gider. Allah muhafaza, bir daha da geri gelmez. Atatürk'e tahammülsüzlük Türkiye'ye tahammülsüzlüktür.

Atatürk alerjisinin gerekçesini nasıl okumalıyız? Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir.

Vaazları ile milli birliğimizi yaralamaya hiç kimse cüret etmemelidir. Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürkümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam'ın bekçisi olmasaydı doğdunuz zaman kulağınıza ezan mı okunur yoksa bir kilisede vaftiz mi olurdunuz?”

"ATATÜRK'E RAHMET OKUMAK VEFA BORCUMUZDUR"
Okumuş Sözcü'ye yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı;

“Burası, Atatürk'ün kurduğu bir kurumdur. Atatürk Diyanet'i, dinle ilgili doğru bilgiyi halka anlatsın diye kurmuş. Atatürk'e rahmet okumak vefa borcumuzdur, bu borcu ödemek de birinci vazifemizdir. Atatürk ölmez bir eser bırakmıştır” dedi. 
 
YORUMLAR

  • 0 Yorum