Ateizm Derneği'nden Ayasofya eski imamı Boynukalın'a teşekkür

Ateizm Derneği, Ayasofya'nın eski imamı Mehmet Boynukalın'a "Ateizmin yayılmasına yaptığı katkılardan dolayı" teşekkür mesajı paylaştı.

Ateizm Derneği'nden Ayasofya eski imamı Boynukalın'a teşekkür
01 Mayıs 2021 - 10:20

Ateizm Derneği, 'pamuk' açıklamasından dolayı tepki çeken ve Twitter hesabını kapatan Ayasofya eski imamı Mehmet Boynukalın'a "Ateizmin yayılmasına yaptığı katkılardan dolayı" teşekkür etti.

"ATEİZMİN YAYGINLAŞMASINA KATKILARINIZDAN DOLAYI"
Ateizm Derneği, Boynukalın'ın tweetlerini paylaşarak, "Ateizmin yaygınlaşmasında ve araştırılmasında gösterdiğiniz üstün gayret için dernek olarak size büyük bir teşekkür borçluyuz. Böyle devam etmenizi diliyoruz." notunu düştü.
NE OLMUŞTU?
Boynukalın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bu ülkede yaşayan herkes -ben dahil- az çok vergi veriyor, hepimizin bu vergilerde hakkı var ve bunun büyük bir kısmı da içki ve kumar dışındaki helal kaynaklardan geliyor. Biz de yaptığımız işin, üniversite hocalığının karşılığını helal olan kısımdan alıyoruz; elhamdülillah” ifadelerini kullanmıştı.

Tepkilere de yanıt veren Boynukalın, “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var. Bu güruh helal haram nedir bilmiyor; paranın itibari bir şey olduğunu da anlamıyor. Önemli olan yaptığınız işin helal olmasıdır. Devletin kasasına bu paranın nereden geldiği sizi ilgilendirmez. Evet düzeltilmesi gerekir; ama o ayrı bir konudur. Merak etmeyin ey güruh, haram (!) ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım” diye yazmıştı.


    YORUMLAR

    • 0 Yorum