Atatürk posterini ters asan AKP'li Çayırova Belediyesi, CHP'yi suçladı!

AKP'li Çayırova Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’na kısa süre kala belediye binasına ters şekilde astığı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal posteri için CHP’yi suçladı. 

Atatürk posterini ters asan AKP'li Çayırova Belediyesi, CHP'yi suçladı!
28 Ağustos 2021 - 09:16
Belediye binasına, Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini ters şekilde asan AKP'li Çayırova Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde büyük tepki çekmişti. Tepkilerin kısa sürede büyümesi ile Çayırova Belediyesi tarafından açıklama yapıldı. Atatürk posterinin işçiler tarafından "sehven" ters asıldığı ve ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığını duyuran Çayırova Belediyesi, açıklamasında CHP’yi de hedef aldı. 

CHP SUÇLU ÇIKTI
Ters astığı Atatürk posteri ile ilgili gelen tepkiler sonucu yapılan açıklamada, olaya müdahale etmemekle suçlanan CHP'nin, bayram öncesi "fitne" ateşi yakmak istediği ifade edildi. Belediye, “CHP ilçe başkanının milli bayramımız öncesinde yakmak istediği fitne ateşi ve durumdan vazife çıkararak yaptığı bu davranış maalesef kınanacak bir durumdur” ifadeleri ile CHP ilçe yönetimini suçladı. 

Çayırova Belediyesinin yaptığı yazılı açıklamanın tamamı ise şöyle;
"Aziz Milletimizin en kutlu zaferlerinden birisi olan 30 ağustosu büyük sevinç, mutluluk ve coşkuyla yaşamak, gelecek nesillere hatırlatmak ve bu zaferin mimarı olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak için belediyemizce yapılan afiş çalışması sırasında meydana gelen birkaç dakikalık da olsa kabul edilmez bir maalesef hepimizi derinden üzmüştür. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posteri belediye personelimizce asılırken bir anlığına sehven ters sarkıtılmış olup daha sabitleme yapılmadan fark edilerek hızlı bir şekilde düzeltilmiştir.

Tüm bu hatanın yapılması, fark edilmesi ve düzeltilmesi 5 dakikayı daha bulmamıştır. Tüm bu olaylar yaşanırken olaya tanık olan, o kısa süre içerisinde olaya hiçbir müdahalede bulunmayan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posterini kısa süre de olsa ters asılmasını çirkin bir siyasi propagandaya dönüştürmeye çalışan, ilçemizde ve ülkemizde yapılan tüm güzel işleri manipüle etmeyi kendine adet edinmiş CHP zihniyeti de maalesef posterin düzeltilmesi konusunda uyarmak yerine yanlış algı oluşturmak için bu üzüntü verici olaydan keyif duymuş ve bundan siyasi çıkar ummuştur.

Olayın gerçeğine şahitlik etmelerine rağmen bu zihniyetin belediye işçilerini zor durumda bırakan bu davranışları her türlü edepten, ahlaktan ve siyasi etikten yoksundur. Zira olay yaşanır yaşanmaz ilgililer hakkında idari inceleme başlatılmıştır.

CHP ilçe başkanının milli bayramımız öncesinde yakmak istediği fitne ateşi ve durumdan vazife çıkararak yaptığı bu davranış maalesef kınanacak bir durumdur.

Vatanımızın düşman işgalinden temizlendiği günün anısına Milli Bayram ilan edilen 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlarken, bu zaferin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve özlemle anıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum