Ataol Behramoğlu: İşkence devam ediyor, Sağlık Bakanı suskun!

Ünlü şair Ataol Behramoğlu, iktidarın koronavirüse karşı aşılanan 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirmesine tepki gösterdi. Behramoğlu, "65 yaş üstü işkencesi devam ediyor. İlgili bakan suskun. Bu zalimliktir, ayıptır suçtur" dedi.

Ataol Behramoğlu: İşkence devam ediyor, Sağlık Bakanı suskun!
26 Nisan 2021 - 10:50
Koronavirüs salgınına karşı 65 yaş üstü vatandaşlar 2 doz aşısını da yaptırdı. Ancak iktidar, virüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirdi. 1 seneyi aşkın süredir yasaklar nedeniyle evde kalan vatandaşlar durumdan şikayetçi.

Ünlü yazar Ataol Behramoğlu'da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu duruma tepki gösterdi. "Doktor randevusu için İstanbul’un bir ucundan öteki ucuna gitmem gerekiyor. Nasıl gitmeliyim?" diye soran Behramoğlu, 65 yaş ve üzerine getirilen yasakları eleştirdi.

"65 yaş üstü işkencesi devam ediyor" diyen Behramoğlu, "Hükümet, bilim kurulu, ilgili bakan suskun. Bu zalimliktir, ayıptır suçtur." dedi.

Behramoğlu'nun paylaşımı şu şekilde:
"65 yaş üstü işkencesi devam ediyor. Şu anda doktor randevusu için İstanbul’un bir ucundan öteki ucuna gitmem gerekiyor. Nasıl gitmeliyim?Hükümet, bilim kurulu, ilgili bakan suskun. Bu zalimliktir, ayıptır suçtur.Bu yaş grubu gelecek seçimde bu zalimliği oylarıyla yanıtlayacaktır."


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum