Atama kararları Resmi Gazete'de

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Helal Akreditasyon Kurumuna ilişkin atamalar yapıldı. Kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Atama kararları Resmi Gazete'de
30 Ekim 2021 - 08:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Helal Akreditasyon Kurumu'nda atamalar gerçekleştirildi. Kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre yapılan atamalar ve alınan kararlar şöyle:
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali KAHRAMAN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı:
- Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Talha TÜRKOĞLU,
- Tabiat Varlıklarım Koruma Genel Müdür Yardımcısı Mustafa KOLÇAK,
- Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hidayet UYSAL,
- Ardahan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ulaş KARACA, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

- Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Halil ERDOĞAN atanmıştır.

Sağlık Bakanlığı:
- Teftiş Kurulu Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Davut EKER atanmıştır.

- Helal Akreditasyon Kurumunda açık bulunan Yönetim Kurulu üyeliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 178 inci maddesi gereğince Hacı Mehmet GÜNAY ve Yahya BABA atanmıştır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum