Aslı Özkısırlar'ın yatak sırası beklerken öldüğü belgelendi

Tedavi için hastaneye yatmak üzere sıra beklerken hayatını kaybeden Aslı Özkısırlar'ın hastane evrakında, ‘yatış listesine alındı’ yazdığı görüldü. Hastane, boş yatak olmadığı yönündeki iddiaları reddetmişti ancak gerçek ortaya çıktı.

Aslı Özkısırlar'ın yatak sırası beklerken öldüğü belgelendi
22 Nisan 2021 - 10:52

İzmir'in Alsancak ilçesinde 15 yıldır tezgahta takı satan ve akciğer rahatsızlığı olan 39 yaşındaki Aslı Özkısırlar, tedavi için gittiği hastaneye yoğun bakımda yer olmadığı için yatışı yapılmamış ve evine gönderilmişti.

Genç kadın hastanede yatak boşalmasını beklediği sırada hayatını kaybetmişti. Ailesi ise, Aslı Özkısırlar’ın hastane yatağı bulamadığı için hayatını kaybettiğini söylemişti.

Hastane ise, boş yatak olmadığı yönündeki iddiaları reddetmişti.

Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'in haberine göre, hastane belgelerinde ise Özkısırlar ile ilgili olarak 'yatış listesine alındı' ifadelerinin yer aldığı görüldü.

SORUMLULAR HESAP VERECEK
Aslı Özkısırlar'ın kardeşi Melike Özkısırlar ise, evrakı delil olarak mahkemeye sunacaklarını belirterek “İl sağlık müdürlüğü, ‘yatak beklerken ölmedi’ diyerek açıklama yaptı. Ama kayıtlar ablamın yatış listesine alındığını ve yatak beklediğini gösteriyor. Biz haklı çıktık. Sorumlular hukuk önünde hesap verecek” diye konuştu. 

İşte o belge:


YORUMLAR

  • 0 Yorum