Aslı Çağatay Kimdir, Neden Öldürüldü? Sedat Peker'den Aslı Çağatay Cinayetine İlişkin Çarpıcı İddialar

Sedat Peker, Esenyurt Belediyesi ile ilgili söylemlerine devam ediyor. Peker, eski Esenyurt Belediye Başkanları Necmi Kadıoğlu ve Ali Murat Alatepe hakkında şok iddialarda bulundu. Peker, 2018 yılında arabasına yapılan silahlı saldırı sonucu öldürülen Meclis Üyesi Aslı Çağatay’ın ölümü ile ilgili de konuştu. Peki Aslı Çağatay kimdir? Neden Öldürüldü? İşte detaylar...

Aslı Çağatay Kimdir, Neden Öldürüldü? Sedat Peker'den Aslı Çağatay Cinayetine İlişkin Çarpıcı İddialar
05 Temmuz 2021 - 19:44 - Güncelleme: 05 Temmuz 2021 - 20:02

Sedat Peker Twitter hesabı üzerinden bir flood yayınlayarak Esenyurt Belediyesi ile ilgili iddialarına devam etti. 

Sedat Peker, eski Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu istifaya zorlayıp yerine geçtiğini iddia ettiği Ali Murat Alatepe ve belediyede yaşanan olaylarla ilgili açıklamalar yaptı. 

Peker, Eski Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin bir anda artan mal varlığından, gazeteci Ali Tarakçı’nın uğradığı silahlı saldırıdan ve Adem Örenci isminden bahesediyor. 

ASLI ÇAĞATAY’IN ÖLÜMÜ
Peker, 13 Eylül 2018 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Aslı Çağatay olayına da değindi.

Sedat Peker, Aslı Çağatay cinayeti ile ilgili, “Tabi her zaman işler böyle gitmiyor. Necmi Kadıoğlu’nun başkanlığı zamanında Aslı Çağatay isimli bir bayan belediye meclis üyesi var. O bölgede iş yapan Feshi Erkaplan isimli, Güneydoğulu bir iş adamıyla imam nikahı kıyarak ailelerin ve yakınların bildiği ancak bu şahsın pkkdan cezaevinde yattığı için siyaset gereği yabancılardan gizlenen bir evlilik olayı var” ifadelerini kullandı.

ASLI ÇAĞATAY’I KAYINBİRADERİ ÖLDÜRÜYOR
“Feshi Erkaplan’ın da geçmişin PKK’lı, hem de fetöcü tanıdıkların var diyip üzerine baskı oluşturup Tayland’a kaçmasını sağlarken adamın vekaleti olduğu için tüm mallarına çökmeye başladıklarında, 3 milyon dolar nakit parasını aldıklarında Feshi’nin kardeşi Erkan Erkaplan imam nikahlı yengesi Aslı Çağatay’ı getirerek öldürüyor. Arkadaş bu nasıl bir ilçe, burda T.C. kanunları uygulanmıyor mu?” 
ifadelerini kullandı.

ASLI ÇAĞATAY KİMDİR?
Aslı Çağatay, eski AKP Belediye Meclis Üyesi ve Patika İnşaat’ın sahibidir. Çağatay 2018 yılında aracı ile seyir halindeyken yanına yaklaşan başka bir araçtan inen saldırganın kendisine 7 el ateş etmesi sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı ancak müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 


GÜNDÜZ VAKTİ KURŞUN YAĞDIRMIŞLARDI
Aslı Çağatay, lüks aracının önü kesilerek oturduğu şoför koltuğuna defalarca ateş edilerek katledilmişti.

Göğsüne isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Çağatay kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Patika İnşaat’ın sahibi olan Aslı Çağatay cinayetinde güvelik kamareları incelendiğinde aracının önünü kestiği ve kurşun yağdırıldığı görülüyor. 


CHP'DEN SEÇİLMİŞ İSTİFA EDİP AKP'YE GEÇMİŞTİ
Aslı Çağatay 2009’da CHP’den meclis üyesi seçilmiş, daha sonra istifa ederek AK Parti’ye geçmişti. Polisin olayın faili olarak aradığı saldırganın, Çağatay’ın iş ortağı olduğu ve saldırının ortaklar arasında yaşanan alacak verecek meselesi nedeniyle yaşandığı iddia edildi. 

TABUTUNU ALATEPE TAŞIMIŞTI 
Aslı Çağatay’ın cenazesinde tabutunu, Sedat Peker’in iddialarında geçen eski Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe taşımıştı.


TARİHİ SKANDAL 
Peker, Esenyurt Belediyesi ve yaşananlar ile ilgili de şu sözleri söyledi;

“Kıymetli dostlarım, eskiden gençliğimizin ilk yıllarında bazı filmler vardı. Belediye başkanı, bir iki tane kötü iş adamı ve silahlı grupla iş birliği yaparak bir kasabayı tamamen rehin alırlardı. Dışarıdan gelen kimseye bir şey anlatılmazdı. Kim anlatmaya kalkarsa da onları da vururlardı. Vallahi 2021 senesinde bunun Esenyurt ilçesinde yaşanıyor olması bir film değil, tarihi skandaldır.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum