Asgari ücret için ilk rakam verildi! Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret teklifleri ne kadar?

Asgari ücrette ilk rakamlar açıklandı. Türk-İş, en az 3 bin 900 TL asgari ücret talep ederken, işveren temsilcisi TİSK 3 bin 100 lira önerdi.

Asgari ücret için ilk rakam verildi! Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret teklifleri ne kadar?
09 Aralık 2021 - 12:59 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 13:13
Milyonlarca çalışanı doğrudan ilgilendiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 3. toplantısı sona erdi. Patron sendikası TİSK asgari ücretin 3100 TL olmasını isterken, yetkili işçi sendikası TÜRK-İŞ 3900 TL talebinde bulundu. Asgari ücretin belirlenmesi 4. toplantıya kaldı.

Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder, "Parametreleri esas alarak belirli hesaplar yaptık. Bu 2 bin 979 lira ile 3 bin 567 lira arasında, eski formüle göre hesapladığımız zaman değişiyor. Son toplantıda karar verilecek" ifadelerini kullandı.

Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, "Sonuç almamız mümkün görünmüyor. Geldiğimiz noktada olumlu bir sonuç sağlayamadık. Çalışanların refah seviyesini arttıracak bir rakam telaffuz edemedik." dedi.

"TÜİK'İ ESAS ALIYORUZ"
Asgari ücret için 3100 lira öneren TİSK'in Genel Sekreteri Akansel Koç ise, "Enflasyona karşı çalışanlarımızı koruyacağız. TÜİK'in açıkladığı bütün rakamlar bizim için geçerli. Farklı enflasyon rakamları açıklayan kuruluşlar var ama biz TÜİK'i esas alıyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum