Aras Bulut İynemli: Atatürk'ü canlandırmak büyük onur ve gururdur

Yeni filminde Atatürk’ü canlandıracağı iddia edilen oyuncu Aras Bulut İynemli, haberleri doğruladı. Proje için çok heyecanlı olduğunu söyleyen İynemli, “Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandırmak büyük bir onur ve gururdur” dedi.

Aras Bulut İynemli: Atatürk'ü canlandırmak büyük onur ve gururdur
27 Ekim 2021 - 17:34

Cumhuriyet'in 100. yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatından kesitlerin anlatılacağı bir sinema projesi için çalışmalara başlandığı ortaya çıkmış ve filmde Atatürk'ü Aras Bulut İynemli'nin canlandıracağı iddia edilmişti.

İYNEMLİ DOĞRULADI
Reklam yüzü olduğu markanın Ortaköy'deki basın lansmanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü oyuncu, haberleri doğruladı. İynemli "Çok heyecanlıyım. Çünkü böyle bir rolü canlandırmak büyük bir onur ve gururdur" ifadelerini kullandı.

İynemli yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatan bir projemiz olacak. Ben de Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıracağım. Çok heyecanlıyım. Çünkü böyle bir rolü canlandırmak büyük bir onur ve gururdur. Tüm ekip heyecanlıyız. Projeyle ilgili çok bilgi veremiyorum, yapım şirketi zamanı gelince açıklama yapacaktır. Ulu önderimizi elimizden geldiğince en iyi şekilde anlatmak tek amacımız." 

Ünlü oyuncu, "Rolünüze nasıl hazırlanıyorsunuz?" sorusuna ise, "Belli bir süreci var. Bunları biraz daha zaman ilerledikten sonra açıklamayı tercih ediyorum." yanıtını verdi. Yaklaşık 2 yıldır gizlilikle yürütülen çalışmalarda, filmin yapımcılığını Lanistar Medya üstlenirken, yönetmen koltuğunda da Mehmet Ada Öztekin oturacak.

DAHA ÖNCE ATATÜRK'Ü CANLANDIRAN OYUNCULAR
Patrick Magee... Paralı Askerler (1970)
Rutkay Aziz... Kurtuluş (1994)
Rutkay Aziz... Cumhuriyet (1998)
Serdar Orçin... Abdülhamit Düşerken (2002)
Arda Kural... Emret Komutanım (2005)
Ali Ülvi Hünkar... Kırık Kanatlar (2006)
Alican Yücesoy... Son Osmanlı Yandım Ali (2007)
Yetkin Dikinciler... Mustafa (2008)
Arda Kural... Dur Yolcu (2008)
Halit Ergenç... Dersimiz Atatürk (2010)
Bartunç Akbaba... Veda (2010)
Burhan Güven... Veda (2010)
Sinan Tuzcu... Veda (2010)
Fikret Kağan Olcay... Veda (2010)
Ertan Saban... Balkan Ölmemiştir (2011)
İlker Kızmaz... Çanakkale 1915 (2012)
Yavuz Sepetçi... Yol Ayrımı (2012)

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum