Araç sahipleri dikkat: Otogaz LPG'ye büyük zam!

Benzin ve motorine gelen peş peşe zamların ardından otogaz LPG'ye de zam yolda. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere otogaz LPG'ye 30 kuruş zam bekleniyor.

Araç sahipleri dikkat: Otogaz LPG'ye büyük zam!
11 Ocak 2022 - 19:54 - Güncelleme: 11 Ocak 2022 - 20:43

Dolar kuruyla yarışan akaryakıt fiyatlarında yeni zam yolda. Benzin ve motorine gelen peş peşe zamların ardından sıra otogaz LPG'ye geldi.

Sektör temsilcilerinden alınan bilgiye göre otogaz LPG'ye bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 30 kuruş zam bekleniyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) resmi açıklamayı ilerleyen saatlerde yapması bekleniyor.

Böylece 2022'nin ilk iki haftasında otogaz LPG'ye 1 lira 8 kuruşluk zam yapılmış olacak.

KAÇ LİRA OLACAK
Otogazın litre fiyatı da Ankara’da ortalama 8,80 liradan 9.10 liraya, İstanbul’da ortalama 8.76 liradan 9.06 liraya ve İzmir’de 8.64 liradan 8,94 liraya yükselecek.

2022'DE ZAM YAĞMURU
2022'nin ilk gününde, benzin fiyatlarına 1,21 TL, motorin fiyatlarına 1 TL 29 kuruş,LPG'ye ise 0,78 kuruş zam gelmişti.

7 Ocak'ta ise  benzin litre fiyatına 63, Motorininin litre fiyatında ise 94 kuruşluk zam yapılmıştı.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ
EPGİS'ten resmi açıklama az önce geldi:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 12/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogazda 29 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”
 


YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Haydar knd
  5 gün önce
  Insallah bu gunluk zam yapipta insanları zora sokanlar Allah sizleri kahrı perişan ederde bu millete yalvarırsınız serefsizler dolarcikinca sozde zam yapıyorlar pandemide yalvardiginizi nezaman unuttunuz yasaklar hayin teröristler bumu lan sizin muslumanliginiz gavurlar bile sizden daha vicdanlı aciz serefsizler söyleyecek söz bulamıyorum.
 • Alper isik
  5 gün önce
  Ver zammı ver alan olacakmi gazı kışın gaz daha çok yakar araba LPG yi ve siz hep böyle zam yaparsanız nasıl vergi toplayacaginiz onu düşünün akaryakıttan ben üç ay oldu arabaya ne benzin aldım ne de gaz arabayı tokaza vurdum Allah razı olsun sizden akaryakıt parası alamıyorsunuz benden ve vergisinide
 • Mahmut uslu
  6 gün önce
  Bumu büyük zam:)))))
 • Necati Çetinkaya
  6 gün önce
  Devlet de öyle israf varki şişirilmiş kadrolar mi desem araçlar mı yoksa emekliliği gelmiş geçmiş 2 emekliliği gelmiş memur işçi var zaten çoğu inanın hiçbir iş yapmıyor şait olduğum biri olarak devlet dairesinde taşören olarak çalışan biri olarak söylüyorum siyasi millet vekili biliyorsunuz zaten torpil ihaleden pay alma vs hayır yiyor yiyorlar bitmiyor maaşlar da çerez parası, zaten hepsi zengin veya olmasa bile zengin oluyor
 • Erdem bilgin
  6 gün önce
  İyi oluyor iyiii padişahlığı onaylarken düşünmedi kimse at gözlüğünü taktı
 • Gökhan karsız
  6 gün önce
  Bu zamana kadar dolar yükselir zam gelir dolar düşer yine zam zamda zam akıl mantığım almıyor artık nereye doğru gidiyoruz hayırlı si artık nediyeyeyim
 • Çilekeş
  6 gün önce
  Uçuyoruz zamlarla 2022 uğursuz geldi AKP sonunu hazırlıyor emekliye adaletsiz zammı layık gördü şimdiye kadar hep oy vermiştim ipler koptu artık benim gibi kaç kişi vardır mutlaka.
 • Karayel
  6 gün önce
  Artık alıştık sabah uyanınca zam haberine dolar düşünce indirim KDV ye zam gelince pompaya Allah millete yardım etsin
 • Haram olsun
  6 gün önce
  Geleceğimizi çalanlar cehennemde yansinlar
 • Vatansever
  6 gün önce
  Dolar18 lirayı geçtiğinde kur yükselişi nedeni ile roket hızı ile zam yapıldı. Dolar 13 liraya düştü zam yağmuru devam ediyor. Petrolün varil fiyatı 95 Dolar iken LPG 6 lira sınırında idi petrolün fiyatı 78 dolara düştü LPG nin fiyatı 9.30 TL. Dır. YORUMSUZ
 • Zamlara dur deyin
  6 gün önce
  Allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah her gün zam mı olur bitirdiniz bizi be rabbim yedirmesin inşallah ????????????????
 • Adem
  6 gün önce
  Yeter artık kökünü çıkarmayın.