Araba sahipleri dikkat: Trafik sigortasına 2 gün sonra zam gelecek!

Zorunlu trafik sigortasına 1 Mayıs itibariyle zam gelecek. Zorunlu trafik sigortası primlerinin her ay yüzde 2.25 oranında artırılmasına karar verilmesinin ardından yeni tarifeye 2 gün sonra geçilecek.

Araba sahipleri dikkat: Trafik sigortasına 2 gün sonra zam gelecek!
29 Nisan 2022 - 15:10


Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SED­DK) zorunlu trafik sigortası primlerinin her ay yüzde 2.25 oranında artırılmasına karar vermişti. 

1 Mayıs itibarıyla uygulamaya konulacak olan zamlı zorunlu trafik sigortasına sayılı günler kaldı. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren zorunlu trafik sigortası fiyatlarında 1 Mayıs itibarıyla yeni tarifeye geçilecek.

Tüm araçlar için zorunlu trafik sigortası yapılması gerekirken azami prim tutarları aylık yüzde 2.25 oranında artacak. 

Haber Global'de yer alan habere göre, trafik sigortası yaptırmamanın cezası 196 lira. Bu ceza 15 günde ödenirse yüzde 25 indirimle tutar 147 liraya düşüyor. Sigorta yoksa bu cezaya ek olarak trafikten men ve otopark parası da gündeme geliyor.

YÜZDE 20 ZAM YPAILMIŞTI
1 Şubat 2022’den itibaren zorunlu trafik sigortası tarifelerinde, tek seferlik yüzde 20 artış yapılmıştı. Aradan daha üç ay geçmeden tavan fiyat tarifelerine aylık yapılacak zammı tayin eden katsayıda yeniden artışa gidiliyor.

Açıklamada genelgenin 1 Mayıs 2022 itibarıyla geçerli olacağı ifade edildi. Yani sigorta şirketleri mayıs itibarıyla sigorta primlerini her ay yüzde 2.25 artırabilecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum