Araba alacaklara kötü haber: "ÖTV indirimi beklenmiyor!"

Yüksek vergiler nedeniyle artan araba fiyatları vatandaşın tepkisini çekerken, araba almak için ÖTV indirimi bekleyenlere kötü haber geldi. Lexus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt "Böyle bir şey gelecekte görünmüyor" dedi.

Araba alacaklara kötü haber: "ÖTV indirimi beklenmiyor!"
26 Temmuz 2021 - 11:16

Türkiye'de vatandaşların araba almasına en büyük engel yüksek vergiler ve ekonomideki kötü gidişat. Araba almak için aylardır ÖTV indirimi bekleyen vatandaşlara ise kötü haberi Lexus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt verdi. Bozkurt, "Böyle bir şey gelecekte görünmüyor" dedi.

Patronlar dünyasında yer alan bilgilere göre, Lexus Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, ÖTV indirimi ile ilgili sorulara yanıt verdi. 

Bozkurt, ÖTV indirimi ve baremlerde yeniden düzenleme konusunda çok sık soru aldıklarını belirterek, "Görünen o ki öyle bir şey yok. Çünkü BDDK ile ilgili alınan önlem de onu aslında teyit ediyor. 'ÖTV indirimi olacak mı?' gibi bir soru soruluyor. Ona artık gerçekten gülümsüyoruz. Böyle bir şey gerçekten gelecekte görünmüyor." ifadelerini kullandı.

"ÖTV indirimi beklemiyorum diye çıkıyor ağzımızdan gibi algılanıyor" açıklamasında bulunan Bozkurt, "Ama öyle değil, biz istiyoruz. İstiyoruz da olacağına ihtimal vermiyoruz" dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tövbekar
    1 ay önce
    İndirim gelip gelmeyeceğini anca devlet bilir işiniz gücünüz yalan haber yeter artık