Anket: Vatandaşlar bürokrat ve danışmanların birden fazla maaş almasına karşı!

Metropoll Araştırma'nın son anketine göre, vatandaşların yüzde 71'e AK Parti seçmenini ise yüzde 61'i bürokratların, danışmanların birden fazla maaş almasına karşı çıktı.

Anket: Vatandaşlar bürokrat ve danışmanların birden fazla maaş almasına karşı!
28 Nisan 2021 - 12:30

Metropoll Araştırma tarafından yapılan "Türkiye’nin Nabzı Nisan ayı" anketinde vatandaşlara "Bürokratların/danışmanların birden fazla kurum ve şirketten maaş almasını doğru buluyor musunuz?" sorusu yöneltildi. Vatandaşların yüzde 71'i AK Partililerin ise yüzde 61,3'ü bürokrat ve danışmanların birden fazla maaş almasına karşı çıktı.

Katılımcıların yüzde 70,6’si birden fazla maaş alınmasına karşı çıkarken yüzde 14,9’ü ise birden fazla maaş alınmasını onayladı. Yüzde 14,5’i konuya ilişkin yorum yapmadı.

Bürokratların birden fazla maaş almasına CHP’li seçmenin yüzde 89’ü, HDP’lilerin yüzde 85,5’i, MHP’lilerin 72,6’si, İYİ Partili seçmenin 85,1’i karşı çıktı.  

AK Partili seçmenin yüzde 19,8’i bürokrat ve danışmanların birden fazla maaş almasında mahzur olmadığını belirtti. Saadet Partili seçmenin yüzde 50’si birden fazla maaşa karşı çıkarken, yüzde 35’i ise birden fazla maaş alınmasını mahzur görmedi.

AK Partili seçmenin yüzde 19,8’i, MHP’li seçmenin yüzde 17,7’si birden fazla maaşı onayladığı belirlendi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum