Anket: Erdoğan'ın görev tarzını onaylayanların sayısı muhalefette yükseldi, AKP'de azaldı!

Metropoll Araştırma Şirketi, son anket sonuçları yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘görev yapma şekline’ onay vermeyenlerin sayısı, geçen aya göre düştü. Ancak muhalefet partilerindeki artış dikkat çekti.

Anket: Erdoğan'ın görev tarzını onaylayanların sayısı muhalefette yükseldi, AKP'de azaldı!
09 Ağustos 2021 - 13:57
Metropoll Araştırma Şirketi, Türkiye'nin Nabzı Temmuz 2021 anketi kapsamında milletvekillerine “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görev yapış tarzını onaylıyor musunuz” sorusunu yöneltti. Anket sonuçlarına göre Melis genelinde Erdoğan’ın görev yapışını onaylayan yüzde 48,1 ile çoğunluk durumunda iken onaylamayanların oranı yüzde 47 şeklinde. Meclis’te yer alan milletvekillerinin yüzde 4,9’u ise Erdoğan’ın görev yapış tarzına dair fikri yok.

İYİ PARTİ VE MHP, ERDOĞAN’IN GÖREV YAPIŞ TARZINI ONAYLIYOR 
Dikkat çeken anket sonuçlarına göre, Erdoğan'ın görev yapış tarzını onaylayan AKP’li vekillerin oranı Haziran 2021 verilerinde yüzde 89 iken Temmuz 2021 anketinde yüzde 81,3’e düştü. AKP kanadında Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylamayan milletvekillerinde yüzde 8 oranında artış gözlemlenirken MHP, İYİ Parti ve HDP’de, geçtiğimiz aya göre Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylamayan milletvekillerinin azalması dikkat çekti. 

İYİ Parti’de, Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylamayan milletvekillerinin oranı Haziran 2021 verilerine göre yüzde 80,8 iken bu oran Temmuz 2021 anketine yüzde 77 olarak yansıdı. Benzeri bir düşüş HDP’de de görülürken Haziran 2021 anketine göre yüzde 87,6 onaylamayan HDP’li milletvekillerinin oranı Haziran 2021’de yüzde 63,8’e düştü.  Cumhur ittifakı ortağı MHP’de de Erdoğan’ın görev yapış tarzına onay vermeyenler sayısının yüzde 45,7’den yüzde 23,2’ye düşmesi dikkat çekti. 

ERDOĞAN’IN YÖNETİM TARZINI ONAYLAMAYANLARIN SAYISI AKP VE CHP’DE YÜKSELDİ
Erdoğan'ın görev yapış tarzını onaylamayan AKP’li vekillerin oranı yüzde 8,9’dan yüzde 16,8’e çıkarken CHP’de de onaylamayanların oranı yüzde 86,6’dan yüzde 91,7’ye yükseldi. İstatistiklere göre Meclis’te yer alan milletvekillerinden yalnızca AKP ve CHP’lilerde, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görev yapış tarzını onaylamayanların sayısında artış görüldü.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mert
  2 ay önce
  Bir insanın Cumhurbaşkanı olabilmesi için önce AHLAK olacak insanda AHLAK. Sonra mı? Haram yemeyecek! Çalmayacak! Yalan Söylemeyecek! Kendisini seçen halk da susmayacak ondan kormayacak tek ALLAH'TAN korkacak. Onu o Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyan HALK onu oradan alaşağı edebilecek. Yalaka olmayacak. Partizanlık yapmayacak. İki yüzlü münafık olmayacak. Tek yaradanı Rabbine KUL olacak. Yanlışını gördümü sen yanlış yaptın diyebilecek. Halk susmayacak dürüstlükten ödün vermeyecek, vakti zamanı geldimi onu o makamdan almayı bilecek alaşağı edecek o kadar...
 • Mert
  2 ay önce
  Türk siyasetindeki temel sorun devlet adamı vasfına sahip siyasetçi eksikliğidir. Günlük popülist siyasetle gün geçiriliyor. Türkiye’de kimse sığınmacılara düşmanlık etmiyor. Muhalefetten vatandaşın beklentisi boş laf değil, ciddi bir Geri Dönüş Stratejisi” hazırlamanızdır! (Dr. Sinan Oğan)