Anket: AKP ve MHP seçmenleri de "Hayat pahalılığı var" dedi

Metropoll Araştırma, son anket sonuçlarını açıkladı. Ankete katılan vatandaşların yüzde 95'i Türkiye'de hayat pahalılığı olduğunu söyledi. Bu oran AKP'de yüzde 85.4, MHP'de ise yüzde 81.3 oldu.

Anket: AKP ve MHP seçmenleri de "Hayat pahalılığı var" dedi
03 Kasım 2021 - 08:56

Metropoll Araştırma’nın ‘Türkiye'nin Nabzı Ekim 2021' araştırmasının sonuçları açıklandı. Ankette seçmene "Ülkedeki hayat pahalılığı sizce ne durumda?" sorusu yöneltildi.

Araştırmaya katılan seçmenin yüzde 37’si ülkedeki hayat pahalılığının dayanılmaz boyutlara ulaştığı kanaatinde. Yüzde 35’lik bir kesim de benzer şekilde hayat pahalılığı sebebiyle çok zorlandığını belirtirken, yüzde 22’lik kesim zorlandığını ama dayanılmayacak gibi olmadığı görüşünde. Buna karşılık, yüzde 5'lik bir azınlık ülkede hayat pahalılığının olmadığını söyledi.

AKP VE MHP’LİLER DE ‘ZORLANIYORUZ’ DEDİ
Araştırmaya katılan AKP'lilerden yüzde 12,6'sı, “Hayat pahalılığı dayanılmaz boyutlara ulaştı”, Yüzde 33,9'u “Çok zorlanıyoruz”, yüzde 38,9'u “Zorlanıyoruz ama dayanılmayacak gibi değil” dedi. AKP'lilerin sadece yüzde 13,7'si “Hayat pahalılığı yok” dedi.

Araştırmaya katılan MHP'lilerin yüzde 12,5'i “Hayat pahalılığı dayanılmaz boyutlara ulaştı” derken, yüzde 27,1'i “Çok zorlanıyoruz”, yüzde 41,7'si “Zorlanıyoruz ama dayanılmayacak gibi değil” dedi. MHP'lilerin yüzde 17,7'si “Hayat pahalılığı yok” kanaatinde bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum