Ankara'da toplu ulaşıma Ramazan bayramı düzenlemesi: Ücretsiz olacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, otobüs, metro, Ankaray ve teleferiğin Ramazan bayramında ücretsiz olacağını açıkladı. Arife gününden itibaren ayrıca mezarlıklarda ring seferleri düzenlenecek.

Ankara'da toplu ulaşıma Ramazan bayramı düzenlemesi: Ücretsiz olacak
27 Nisan 2022 - 10:19


 Ankara Büyükşehir Belediyesi, EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçlarının Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz olacağını açıkladı.

3 GÜN ÜCRETSİZ
Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda vatandaşlar; 2,3 ve 4 Mayıs 2022 tarihlerinde otobüs, metro, teleferik ve ANKARAY’dan ücretsiz olarak yararlanabilecek.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuru ile bayram boyunca saat 06.00’dan başlayarak gece saat 24.00’e kadar EGO Genel Müdürlüğüne ait toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek.
 
MEZARLIKLAR İÇİN RİNG HİZMETİ
EGO Genel Müdürlüğü ayrıca arife gününden itibaren Karşıyaka Mezarlığı'nda 4, Sincan-Çimşit Mezarlığı'nda 2, Ortaköy Mezarlığı'nda ise 1 adet olmak üzere toplam 7 adet solo EGO otobüsü ile 08.00-18.00 saatleri arasında ring seferleri düzenleyecek.

Saha denetim sorumluları ile Otobüs Filo Takip ve Raylı Sistem Kontrol Merkezlerince anlık olarak yapılacak gözetimlerde yolcu yoğunluğuna göre vatandaşların mağdur olmamaları için ilave otobüs ve tren seferleri de konulabilecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum