Ankara'da kritik görüşme: İYİ Parti, Bağımsız Türkiye Partisi'ni ziyaret etti

Millet İttifakı'na yeni partilerin katılacağı tartışılırken İYİ Parti, dikkat çeken bir ziyarette bulundu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Merkezi'nde BTP lideri Hüseyin Baş’ın ziyaret etti.

Ankara'da kritik görüşme: İYİ Parti, Bağımsız Türkiye Partisi'ni ziyaret etti
16 Ekim 2021 - 10:51

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) lideri Hüseyin Baş’ın  ziyaret etti. Ziyarette Aydın’da İYİ Parti Genel İdare Kurulu  üyeleri Mehmet Arslan ve Yavuz Aydın da eşlik etti.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın ziyareti “İYİ Parti GİK üyelerimiz Mehmet Arslan Bey ve Yavuz Aydın Beyle birlikte Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Beye, yeni genel merkezlerinde hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Misafirperverlikleri için Sayın Genel Başkana ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz.” ifadeleriyle paylaştı.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, katıldığı bir televizyon programında ittifaklarla ilgili soruya, “Biz kız eviyiz. Her siyasi partiyle temasımız var, geçmişte de oldu. AK Parti ile herhangi bir temasımız olmadı. Açıkçası düşünmüyoruz da” diye yanıt vermişti.

"İTTİFAKA KATILANLARIN SAYISI ARTABİLİR"
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için “Demokrasi elbisesi giydirilmiş krallık rejimi” değerlendirmesi yapan ve parlamenter sisteme dönüşü savunan BTP’ye yapılan ziyaretin, Millet İttifakı’nı genişletme çalışmaları yapıldığı bir döneme denk gelmesi dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesine verdiği bir mülakatta “Millet ittifakı’na katılanların sayısı artabilir. Mesele sayı değil. İktidar hedefli, sorunlara çözüm üretme hedefli güçlü bir anlayış. Bu oluştu. Her partinin genel başkanının farklı değerlendirmeleri olacaktır. Ama hedef odaklı beraberlik sonuç alacak. Bundan en ufak bir şüphem yok” diyerek ittifakın genişleyeceği mesajını vermişti.

İYİ Parti lideri Meral Akşener de katıldığı televizyon programında Millet İttifakı’nın genişleme ihtimali olduğunu söylemişti. 13. Cumhurbaşkanı’nın da Millet İttifakı’nın adayının olacağını söylemişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum