Ankara'da bir vakada iki mutasyon birden tespit edildi!

Koronavirüs vaka sayılarında belirgin bir düşüş yaşanmazken vefat sayıları artıyor. Ayrıca hastaneye yatan hasta sayısı her geçen gün yükseliyor. Ankara Valisi Vasip Şahin de hastane yönetimlerine "Önümüzdeki 15 gün ağır hasta sayısı artacak" dedi. Ayrıca Ankara'da ilginç bir vaka ortaya çıktı. Bir hastada iki mutasyon birden tespit edildi.

Ankara'da bir vakada iki mutasyon birden tespit edildi!
26 Nisan 2021 - 13:59

Son kabine toplantısında alınan yeni tedbirlerin üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen koronavirüs vaka ve vefat sayılarında düşüş yaşanmıyor. Ayrıca hastaneye yatan hasta sayısında artış her geçen gün devam ederken Ankara'da ilginç bir vakaya rastlanıldı. 

Ankara'da koronavirüse yakalanan bir vakada hem İngiliz, hem de Brezilya mutasyonu Kovid-19 virüsü tespit edildi. Hastanın yeni ortaya çıkan duruma göre tedavisine başlandığı öğrenildi.

T24'ün haberine göre, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı resmi rakamlara göre Türkiye genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında azalma görülürken, Ankara Valisi Vasip Şahin geçen perşembe günü kentteki pandemi hastanesi statüsündeki bazı hastanelerin yönetimleriyle uzaktan erişimle bir araya geldi.

T24'te yer alan habere göre görüşme sırasında Şahin, gelecek 15 gün ağır hasta sayısının artmasının beklendiğine dikkati çekti. Vali Şahin bu nedenle hastane yönetimlerinden destek olunmasını istedi.

Vali Şahin’in bu mesajının ardından Sağlık Bakanlığı pandemi statüsündeki özel hastanelerden gerek servis, gerekse yoğun bakımlarına alınan vaka sayısının yüzde 10 artırılması talimatını verdi.

Bakanlık ayrıca, devlet hastanelerinde görülen yoğunluk nedeniyle Kovid – 19 olmayan hastaların da yine özel hastanelerce alınarak tedavilerinin yürütülmesini istedi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum