Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sert açıklama! O haberleri yalanladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek ve AKP'li isimlerin "İçecek masrafı 1 milyon TL" haberlerini yalanladı. Belediyeden yapılan sert açıklamada bahsedilen tutarın toplu harcama tutarı olduğunu ve sözkonusu içeceklerden AKP-MHP'li isimlerinde içtiğini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sert açıklama! O haberleri yalanladı
26 Nisan 2022 - 14:17 - Güncelleme: 26 Nisan 2022 - 14:30


Ankara Büyükşehir Belediyesi, Melih Gökçek ve AKP'li isimlerin "Mansur Yavaş'in içeçecek masrafı 1 milyon TL" başlıklı haberlerini yalanladı. Belediyeden yapılan açıklamada sert ifadeler kullanıldı.

ABB'den yapılan açıklamada, sözkonusu miktarın Özel Kalem Müdürlüğü'nün toplu harcama tutarı olduğunu ve AKP ile MHP'li isimler dahil olmak üzere Meclis toplantıları, Sayıştay Denetçileri, Mülkiye Müfettişleri, yerli-yabancı davetler, belediyeye bağlı 8 ayrı birimin ve konuk evlerinin de bu içecekleri kullandığı belirtildi.

Belediye, yalan haberler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Belediyenin açıklaması şöyle:
"Görevden “nedeni açıklanamayan şekilde” alındığı günden itibaren geçen 4,5 yıllık süreçte, sabahlara kadar iftira peşinde koşan trolbaşı ile onun vagonuna binen yamak troller ve havuz medyası temsilcileri, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamının içecek masrafının (çay, kahve, şeker, su, meşrubat vb.) yıllık 1 milyon TL olduğunu yazdı.

Bahsedilen tutar Başkanlık makamının değil, Özel Kalem Müdürlüğü’nün toplu harcama tutarıdır. Belediyenin 8 ayrı birimi ile konuk evleri de Özel Kalem Müdürlüğüne bağlı olup yerli-yabancı davetlerin bütçesi bu tutarın içindedir.

Bunun dışında AK PARTİ VE MHP DE DÂHİL OLMAK ÜZERE GRUP ODALARININ, Meclis Başkan Vekillerinin, Meclis Toplantılarının, Encümen Toplantılarının, Sayıştay Denetçilerinin ve Mülkiye Müfettişlerinin de ilgili giderleri bu tutara dâhildir. Yani bu iftira dolu haberi paylaşan Meclis Üyeleri de bahsettikleri çaydan ve sudan içmiştir!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü tarafından 2016 yılında 1.243.000 TL güncel değerli, 2017 yılında ise 1.054.000 TL güncel değerli içecek harcaması yapılmıştır. Bununla birlikte çikolata ve kuruyemiş alımı da gerçekleştirilmiştir. Yeni dönemde kuruyemiş ve bayramlar hariç çikolata alınmamaktadır.

Önemle vurgulamak isteriz ki; yeni dönemdeki tüm işlemler Özel Kalem Müdürlüğümüzce resmi olarak yapılmakta olup kayıt altındadır. Önceki dönemde ise ABB Özel Kalem Müdürlüğünün hediyelik eşya ve temsil ağırlama giderlerinin Belediye şirketlerinden yapıldığı bilinmektedir. Sadece ANFA şirketinden bu kalemlerde 2016 yılında 1.000.000 TL güncel değerli, 2017 yılında ise 2.500.000 TL güncel değerli harcama yapılmıştır. Bu iki yılda ANFA’nın yalnızca ajanda alımına güncel tutar olarak toplam 32 MİLYON 302 BİN TL harcadığı tespit edilmiştir.

İftira ve kin dolu açıklamalarla ABB Başkanı Sayın Mansur YAVAŞ’a karşı yapılan karalama kampanyalarının son dönemde arttığını görmekteyiz. Asıl kendi zihniyeti kirli olan bu çevrelerin kirli kampanyaları karşısında Belediyecilik anlayışımızdan asla geri adım atılmayacak ve haklarında suç duyurusunda bulunulacaktır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR

  • 0 Yorum