Ankapark için karar çıktı: Mahkeme Ankara Büyükşehir Belediyesini haklı buldu!

Mansur Yavaş’ın, maliyetini 801 milyon dolar olarak açıkladığı Ankapark’a ilişkin davada karar çıktı. Ankara 5. Sulh Hukuk Mahkemesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin işletmeciyle sözleşmeyi feshetmesini haklı buldu. Ancak mahkeme tesisin tahliyesine yönelik tedbir kararını kaldırmadı.

Ankapark için karar çıktı: Mahkeme Ankara Büyükşehir Belediyesini haklı buldu!
13 Eylül 2021 - 14:12

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yapım maliyetini 801 milyon dolar olarak açıkladığı Ankapark hakkında yeni bir mahkeme kararı daha alındı. ABB’nin Ankapark sözleşmesini feshetmesi üzerine işletmeci tarafından açılan davayı 5. Sulh Hukuk Mahkemesi reddetti ancak tedbir kararını kaldırmadı.

ABB’nin fesih kararı uygun bulunurken, Ankapark’ın ABB’ye teslim edilmesini engelleyen tedbir kararının kaldırılmamasının, alanın tamamen sahipsiz kalmasına ve zararın her geçen gün artmasına neden olacağı ifade ediliyor.

801 milyon dolar verilerek yapılan ve kısa sürede kapanan Ankapark’ta her geçen gün hırsızlık olayları ve kamu zararı yaşanırken, Büyükşehir Belediyesi’nin sözleşmeyi feshetme kararına karşı işletmeci tarafından açılan dava mahkeme tarafından reddedildi. 5. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla birlikte, işletmecinin sözleşmenin feshinin geçersiz olduğu ve sözleşmenin devam ettiği yönündeki iddialarının haksız olduğu ortaya çıktı.

Mahkeme, sözleşmenin feshi konusunda Ankara Büyükşehir Belediyesini haklı görmesine rağmen, Ankapark’ın tahliyesi konusundaki tedbir kararını kaldırmadı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu sürecin telafi edilemez hasarlara yol açtığını, teslim gerçekleşmezse oluşacak kamu zararının her geçen gün milyonlarca lira artarak parkın değerinin bile önüne geçebileceğini belirtiyor.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • dayı
    4 gün önce
    İlginç bir karar. Davul ABB de tokmak ise Karşı tarafta. Zarar ettirmeye devam.