Amazon'dan sürpriz karar: Tüm mağazalarını kapatıyor

E-ticaret devi Amazon, sürpriz bir karara imza attı. Şirket, 68 mağazasını kapatacağını açıkladı. Amazon, neden böyle bir karar aldığını açıklamadı.

Amazon'dan sürpriz karar: Tüm mağazalarını kapatıyor
03 Mart 2022 - 14:39


E-ticaret devi Amazon, müşterilerini yakından ilgilendiren bir karar aldığını duyurdu. Şirket, ABD ve Birleşik Krallık'taki 68 fiziki mağazanın kapatılacağını açıkladı.

Amazon, bu kapatmalarla ilgili takvimin henüz net olmadığını, detaylar netleştikçe şubelere yerleştirilecek pankartlarla müşterilerin bilgilendirileceğini söyledi.

Webtekno'nun haberine göre Amazon, fiziki mağazaları kapatmayı uzun zamandır düşünüyordu. Aslında bu mağazalar şirketin gelirleri ve müşteri ilişkileri için yapılan uzun soluklu bir deneydi. Amazon tarafından yapılan açıklama, bu deneyin sonuna gelindiğini ortaya koyuyor.

İŞÇİLER KOVULMAYACAK
Amazon tarafından yapılan açıklamalarda, kapatılacak 68 mağazada çalışan işçilerin haklarının korunacağı ifade edildi. Açıklamaya göre dileyen işçiler farklı birimlere yönlendirecek ve çalışmaya devam edecekler. Dileyenlerse kıdem tazminatlarını alıp, Amazon'dan tamamen ayrılabilecekler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum