Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, mezar ziyaretine alınmadı!

MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü nedeniyle babasının kabrine ziyarete giden Ahmet Kutalmış Türkeş, bir grup tarafından anıt mezara alınmadı. Türkeş, uzun uğraşlar sonucu kabir ziyaretini gerçekleştirdi.

Alparslan Türkeş'in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, mezar ziyaretine alınmadı!
04 Nisan 2021 - 12:28

MHP’nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, Ankara’nın Beştepe semtinde bulunan mezarlığa ziyarete gitti. Türkeş, bir grup tarafından babasının mezarına alınmadı. Uzun süren çabalar sonucu ziyareti gerçekleştiren Türkeş, olayın ardından Polis Karakolu'na giderek kendisini içeri almayan şahıslardan şikayetçi oldu.

MHP’nin efsanevi Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş ve bir arkadaşı Ankara’nın Beştepe semtinde bulunan Türkeş’in anıt mezarına geldi. Ancak Kutalmış Türkeş’in kabir ziyaretine oradaki bazı kişiler izin vermedi.

Süren uzun tartışmalar ve orda bulunan kişilerin yaptığı telefon görüşmeleri sonrası Türkeş babasını kabrini ziyaret edebildi.

"KAPIYI TUTUP BENİ İÇERİ ALMADILAR"
Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, kabir ziyareti için bir arkadaşıyla birlikte İstanbul’dan Ankara’ya geldiğini ifade eden Türkeş  "Otomobille geldiğimizde kapıyı tutup, beni tanımalarına rağmen içeri almadılar. Kendimi ısrarla tanıtmama babamın kabrini ziyaret edeceğimi söylememe rağmen almamak için direndiler. Ben de girmek için direndim." dedi.

Türkeş'in açıklaması şöyle:
"Bu arada onlar telefon görüşmeleri yaptı. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir mücadele sonrasında babamın kabarine yaklaşabildim.

Böyle bir rezalet olmaz. Ben değil kim olurda olsun babamın kabrini ziyaret edebilir orası kimsenin tapulu malı değil.

Çiftlik karakoluna gidip beni içeri almamak için direnen iki kişi hakkında şikayetçi oldum. Benzer bir olayın bir daha yaşanmamasını diliyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum