Almanya'dan sınır dışı edilen Afgan çete lideri İstanbul'da yakalandı

Almanya'dan 2017 yılında sınır dışı edilen, ‘Lions-Cartel’ olarak bilinen uyuşturucu ve organize suç çetesi lideri Sanger Ahmadi ve 4 örgüt üyesi tartışma yaratmıştı. Ahmadi ve 4 örgüt üyesi İstanbul'un göbeğinde yakalandı.

Almanya'dan sınır dışı edilen Afgan çete lideri İstanbul'da yakalandı
09 Ekim 2021 - 12:46

2017'de Almanya'dan sınır dışı edilen Afgan çete lideri Sanger Ahmadi'nin İstanbul'da olduğu sosyal medyada hesabından paylaştığı fotoğraflarla ortaya çıkmıştı. Almanya'da 30'dan fazla suça karıştığı belirtilen "Lions-Cartel" isimli uyuşturucu ve organize suç örgütü lideri Ahmadi ve 4 örgüt üyesi Bahçelievler'de bir otele düzenlenen operasyonla yakalandı.

Almanya'da bir suç imparatorluğu kurduğu saptanan Afganistan uyruklu çete lideri ve adamlarının yakalanması için söz konusu otele özel harekat timleriyle birlikte baskın düzenlendi. Otel lobisinde toplantı halinde oldukları sırada yapılan baskında, Sanger Ahmadi ve çete üyeleri oldukları belirlenen J.Y., S.V., M.A.D. ve O.M. isimli biri Türk dördü Afgan uyruklu toplam 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

ALMANYA'DA 30 AYRI SUÇ
Almanya'da polis memurlarını ölümle tehdit eden Sangar Ahmadi, yayınladığı bir videoda Frankfurt'ta yaşayan Afganları cinayete teşvik edeceğini söylemesi Alman medyasında da yer bulmuştu.

“Lions-Cartel” adlı çetenin elebaşlığını yapan Ahmadi'nin Almanya'da 30 ayrı suç işlediği biliniyor. 2017'de Almanya'da sınır dışı edilen Ahmadi ile ilgili çıkan haberlerin ardından Alman Polis Teşkilatı Başkanı Rainer Wendt, polis ailelerinin ve yakınlarının yakın korumaya alınacağını belirtmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Alman medyasında Afganistan uyruklu S.A. isimli bir şahsın, Alman polislerini Afganlılar üzerinden tehdit ettiğine dair haberlerin bulunduğu, Almanya'daki faaliyetlerinde S.A'nın 30'dan fazla suça karışan 'Lions-Cartel' isimli uyuşturucu ve organize suç çetesinin liderliğini yaptığı, Almanya'da bir suç imparatorluğu kurduğu ve bu şekilde kendisine çok büyük miktarlarda haksız menfaat temin ettiği, şahsın Almanya'dan Afganistan'a sınır dışı edildiği, şu an Türkiye'de bulunduğu ve sosyal medya hesabında da Türkiye'den paylaşılmış fotoğrafları olduğu, ayrıca S.A'nın sosyal medya hesaplarında çok sayıda tabanca ve uzun namlulu silahlar ile paylaşılan fotoğraflarının bulunduğu tespit edilmiştir."


YORUMLAR

  • 0 Yorum