Almanya'da yüzlerce göçmenin havuz kavgası gündeme damga vurdu: "Kendi ülkemizde yabancı olduk"

Almanya'nın başkenti Berlin'de yüzlerce göçmenin halka açık bir havuzdaki kavgası ülke gündemine oturdu. Kavga görüntülerinin gündem olmasının ardından halk, "Kendi ülkemizde yabancı olduk" diyerek tepki gösterdi.

Almanya'da yüzlerce göçmenin havuz kavgası gündeme damga vurdu: "Kendi ülkemizde yabancı olduk"
21 Haziran 2022 - 13:48 - Güncelleme: 21 Haziran 2022 - 13:55


Almanya'nın başkenti Berlin'de Pazar günü yaşanan bir olay ülkenin gündemine oturdu.

Halka açık olan Steglitz yüzme havuzunda çıkan ve 100'den fazla göçmenin dahil olduğu kavgaya halk tepki gösterdi.

SU TABANCASI YÜZÜNDEN ÇIKMIŞ
Alman polisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada olayın bir su tabancası yüzünden çıktığı belirtilirken, durumu çözmek için bir düzine polis aracının bölgeye intikal ettiğini açıkladı.

Polis tarafından aktarılan bilgiye göre, su tabancasıyla su savaşı yapan kişiler arasında kavga ilk olarak sözlü şekilde başlarken daha sonra ise fiziksel tartışmaya döndü. Alman polisi, güvenlik personeli arabuluculuk yapmak için devreye girince durumun daha da kızıştığını öne sürdü.

Polis, yaşları 15 ve 21 olan üç kişinin tutuklandığını duyururken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olaya karışan bazı kişilerin tedavi için hastaneye gittiği belirtilirken, 10 yaşında bir çocuğun da kavga sırasında yumruk yediği öğrenildi.

"KENDİ ÜLKEMİZDE YABANCI OLDUK"
Sözcü'de yer alan habere göre kavga görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının ardından Almanlar duruma tepki gösterdi. Birçok kişi Almanya’da göçmenlerin çokluğundan dert yanarken, “Kendi ülkemizde yabancı gibi hisseder olduk.” yorumunda bulundu. Bir kişi, “Çocukken çok güzel havuza giriyorduk artık her şey değişti.” yazarken, bir başkası da eski dönemlerden bir fotoğraf paylaşıp ‘Nereden nerelere geldik’ yorumu yaptı.

Bir başka sosyal medya kullanıcısı, benzer olayların Belçika’da da yaşandığını dile getirirken, “Belçika’da da aynı sorunu yaşıyoruz. Dinle ilgili mi yoksa sadece zihniyet/eğitim mi olduğundan emin değilim.” yazdı. Birçok kişi de artan göçmen nüfusuna atıfta bulunarak olaya tepki gösterdi.

 


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum