ALİMDER yurdunda öğrencinin kafası kesilmişti! Antalya Valiliği'nden açıklama geldi

Antalya'da İlim ve Kültür Derneği'ne (ALİMDER) ait yurtta aşçı olarak çalışan İhsan Güney'in üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını satırla kestiği olaya ilişkin Antalya Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik, Güney'in 3 ay önce yurtta işe başladığını ve bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğunu belirtti.

ALİMDER yurdunda öğrencinin kafası kesilmişti! Antalya Valiliği'nden açıklama geldi
08 Aralık 2021 - 12:24
Antalya Kepez'de bulunan Antalya İlim ve Kültür Derneği’ne ait 4 katlı öğrenci yurdunda skandal bir vahşet yaşanmıştı. 18 yaşındaki Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul, yurtta aşçı olarak çalışan İhsan Güney tarafından kafası kesilerek öldürülmüştü.

Yaşanan vahşetin ardından haberlere jet hızıyla yayın yasağı gelmişti. Korkunç olayın ardından Antalya Valiliği açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada İhsan Güney'in 3 ay önce yurtta işe başladığı ve geçtiğimiz yıl bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğıı belirtildi.

BİPOLAR DUYGULANIM BOZUKLUĞU TEŞHİSİ KONULMUŞ
Antalya Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"07.12.2021 günü saat 14.00 sıralarında İlimiz Kepez İlçesi Kültür Mahallesi 3821 sokak No:7 sayılı adreste meydana gelen kasten öldürme olayında; M.S.T. isimli şahıs İ.G. isimli şahıs tarafından bıçaklanarak öldürülmüş, şüpheli İ.G. isimli şahıs olay akabinde suç aleti bıçakla birlikte gözaltına alınmıştır.

Yapılan araştırmalar sonucunda şüpheli İ.G. isimli şahsın 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı, olay tarihinden 3 ay kadar önce olay yeri adresinde aşçı olarak işe başladığı, ayrıca 17.03.2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda tanı olarak Bipolar Duygulanım Bozukluğu, 27.11.2020 tarihinde düzenlenen doktor raporunda Bipolar Duygulanım Bozukluğu ve Unipolar, Depresyon, Depresif Nöbet tanısı konduğu, 02.03.2020 tarihinde hastanede 15 gün yatış yaptığı ve Sizoafetik bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29.07.2021 tarihinden sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum