Ali Koç eleştirmişti: Mesut Özil, 100 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Fenerbahçe'de kadro dışı kalan Mesut Özil, ticari faaliyetlerine devam ediyor. Özil, Endonezya'da 100 milyon dolarlık ticari ve sponsorluk anlaşmaları imzaladı.

Ali Koç eleştirmişti: Mesut Özil, 100 milyon dolarlık anlaşma imzaladı
25 Mayıs 2022 - 12:18 - Güncelleme: 25 Mayıs 2022 - 12:25


Fenerbahçe'de Ozan Tufan ile birlikte kadro dışı kalan Mesut Özil, kendisine ait olan M10 markasıyla Endonezya'da 100 milyon dolarlık ticari ve sponsorluk anlaşmaları imzaladı.

Aralarında “Concave Southeast Asia” gibi şirketlerin de bulunduğu anlaşmaya bir çok Endonezyalı şirket de katıldı. Mesut Özi’lin sahibi olduğu “39 Steps Coffee” markası da franchise anlaşmasına imza attı.

Perşembe günü Endonezya Spor Bakanı Zainudin Amali ile bir araya gelecek olan Mesut Özil'in, Cuma günü ise Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile cuma namazına gitmesi bekleniyor.

Ali Koç, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Mesut Özil'in ticari faaliyetlerini eleştirmişti. Koç, "Mesut'un işine odaklanması lazım. Ticari işleri bir kenara koyup, Fenerbahçe için yapacaklarına konsantre olmalı" demişti.

ALİ KOÇ’TAN MESUT ÖZİL AÇIKLAMASI
Öte yandan geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kadro dışı bırakılan Mesut Özil’in durumuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Mesut Özil’in menajeriyle görüştüklerini söyleyen Başkan Koç, “İki tarafın da hayırlısı neyse, o yapılmalı. Görüşmeler sonucu neyin hayırlı olacağına karar vereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında şampiyon olmaktan başka derdimiz yok. Geçmişe dönsek, Mesut’u yine alırdım. Bu transferde iki taraf da çok arzuluydu. Arsenal’dekine çok düşük maaş alacaktı. Bonservisi yoktu. Mesut Özil gibi dünya yıldınız kim istemez. Bazen tutuyor, bazen tutmuyor. Mesut da böyle bir senaryo olsun diye gelmedi. Elinden geleni yaptı, talihsiz sakatlıklar oldu. Esas olan, kendisinin de dediği gibi Fenerbahçe” ifadelerini kullanmıştı.

 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum