Ali Koç canlı yayında açıkladı: Erdoğan'ın mektubu Fenerbahçe Müzesi'nde sergilenecek

Yargıtay'ın 3 Temmuz kararı hakkında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Ali Koç, "Sayın Cumhurbaşkanımız içiniz rahat olsun biz Fenerbahçe olarak gerekeni yapacağız. Cumhurbaşkanımızın mektubu müzemizde yer alacaktır" dedi.

Ali Koç canlı yayında açıkladı: Erdoğan'ın mektubu Fenerbahçe Müzesi'nde sergilenecek
27 Aralık 2021 - 17:02 - Güncelleme: 27 Aralık 2021 - 17:15


Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin futbolda şike davasında Aziz Yıldırım ve 4 yönetici hakkında verdiği beraat kararının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Ali Koç, şu ifadeleri kullandı:
Beklediğimiz karar çıktı. 27 Aralık 2021 tarihi, Fenerbahçe'nin tarihi günlerinden biridir. 3 Temmuz 2011'de başlayan süreç, tam 10 sene sonra zaman aşımına birkaç ay kala nihayet açıklanmıştır. Bunu, büyük bir sevinçle karşılıyoruz.

"FENERBAHÇE YALNIZ BIRAKILDI"
Her zaman haklıyız dedik ama bu süreci buraya getirene kadar büyük bir mücadele verdik. Bugün, hukuksuzluğa karşı, hukukun galip geldiği bir gündür. Hakkı yenenler, kazanmıştır. Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun. Fenerbahçe, o günlerde çok yalnız bırakıldı. Bu camia, kendi duruşuyla, kendi gerçekleriyle yapayalnız dimdik ayakta durdu.

"BU CAMİA BÜYÜK MÜCADELE VERDİ"
Başka camialar bunu yaşasaydı bu kadar sağlam duramazdı. Fenerbahçe, 7'den 77'ye müthiş bir mücadele verdi. Bu camia Silivri'sinden Çağlayan'ına, sokaklardan stadyumlara her yerde mücadele verdi. Dayak yedi, gaz yedi, aşağılandı ama hiçbir zaman yılmadı ve geri dönmedi. Geldiğimiz nokta itibariyle keşke bu süreç hiç olmasaydı diyoruz. Bu süreçten Fenerbahçe alnının akıyla çıktı ama çok da zarar gördü. Çok yıprandık. Bazı kesimler artık karar vermeli. Devletimizden yana mısınız, terör örgütünün yanında mısınız?

"CUMHURBAŞKANIMIZ İÇİNİZ RAHAT OLSUN"
Fırtınalar, tekneyi yıpratır ama güverteleri de temizler. Bizde de aslında bu oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız içiniz rahat olsun biz Fenerbahçe olarak gerekeni yapacağız. Allah bir daha hiçbir kuruma, hiçbir kişiye bu durumu yaşatmasın. Cumhurbaşkanımızın mektubu müzemizde yer alacaktır.

"AZİZ YILDIRIM'A GEÇMİŞ OLSUN"
Bu camianın, başkan Aziz Yıldırım önderliğinde kenetlenerek bu süreçten camiasını, kulübünü ipten nasıl aldığının müthiş bir hikayesi vardır... Sayın Aziz Yıldırım'a, Sayın Şekip Mosturoğlu'na, Sayın İlhan Ekşioğlu'na, Sayın Tamer Yelkovan'a, Sayın Cemil Turan'a ve diğer 16 kişiye geçmiş olsun diyorum.


YORUMLAR

  • 0 Yorum