Ali Babacan, tarikat ve cemaat yurtlarına sahip çıktı: Beğenmiyorlarsa kapatılsın istiyorlar

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, üniversite öğrencisi Enes Kara'nın intiharı sonrası "Cemaat ve tarikat yurtları kapatılsın" diyenlere tepki gösterdi. Babacan, "Beğenmedikleri her şey kapatılsın istiyorlar" dedi.

Ali Babacan, tarikat ve cemaat yurtlarına sahip çıktı: Beğenmiyorlarsa kapatılsın istiyorlar
12 Ocak 2022 - 15:47


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, üniversite öğrencisi Enes Kara'nın yaşamına son vermesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Enes'in intiharı sonrası cemaat ve tarikat yurtlarının kapatılmasını isteyenlere tepki gösteren ve yurtlara sahip çıkan Babacan, "Gencecik Enes'in ardından şunlar bunlar kapatılsın diyorlar. Kapatmak yasaklamak yok etmek dışında çözüm önerisi yok mu bu memlekette ya" dedi.

"BEĞENMİYORLARSA KAPATILSIN İSTİYORLAR"
Babacan, şu ifadeleri kullandı:
Bu arada bakıyoruz başka birileri de gencecik Enes'in ardından şunlar bunlar kapatılsın diyorlar. Kapatmak yasaklamak yok etmek dışında çözüm önerisi yok mu bu memlekette ya! Herkesin zihninde bakıyoruz beğenmiyorsa yasaklansın kapatılsın. İktidar gençlerin barınma sorununu çözmelidir, evet. Ucuz ve nitelikli yurtlara erişim tabii ki sağlanmalıdır. Ayrıca özel yurtların da tamamı denetlenmelidir. Devletin görevi gençlere kaliteli ve hesaplı yurt imkanı sunmaktır. İki lafın başında üniversite sayısını artırmakla övünen hükümet, üniversiteler için yeterli yurt imkanını niçin hazırlamadığını da izah etmek zorundadır. O açtığınız üniversiteleri kazanan öğrenciler yurt bulamadığı için  kayıt yaptıramıyor ya! Ancak bu meseleye bunun ötesinde bir yaklaşım, başka türlü bir  otoriter yönetime de davetiye çıkartmaktadır. Biri çıkıyor AYM'yi TTB'yi kapatalım diyor; öteki diyor ki vakıfların derneklerin yurtları kapatılsın diyor. Ya siz kapatmaktan yasaklamaktan başka bir şey bilmiyor musunuz? Doğru dürüst politikalarla kuralların işlemesini, kurumların iyi çalışmasını sağlayamaz mısınız ya!"

YORUMLAR

  • 0 Yorum