Ali Babacan'ın seçim kararına CHP'den ilk yanıt geldi

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın "Seçimlere tek başımıza gireceğiz" açıklamasına CHP'den ilk yanıt geldi. CHP'li Özgür Özel, "Bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir" dedi.

Ali Babacan'ın seçim kararına CHP'den ilk yanıt geldi
27 Nisan 2022 - 15:17


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından açıklama yaparak seçime kendi adı ve logolarıyla gireceklerini açıkladı. Babacan'ın çıkışına CHP'den ilk cevap geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP'li Özgür Özel, ittifakta bir sorun olmadığı belirterek şunları ifade etti:

"İttifak partileri ittifak içinde kendi logolarıyla yer alıyor. Şu ana kadar Millet İttifakı 4 partiden oluşuyor. 6'ya genişleme durumu var. 6'ya genişleyecek olursa da DEVA, kendi ismi ve logosuyla katılacağını ifade ediliyor.

'Tek bir liste olur mu?' soruları akıllara gelmişti. DEVA, kendi adını logosunu kullanacağını duyurdu. Bu ittifakla ilgili bir sıkıntıya işaret etmiyor. İttifak partileri ittifak içinde kendi logolarıyla yer alıyor. Şu ana kadar Millet İttifakı 4 partiden oluşuyor. 6'ya genişleme durumu var. 6'ya genişleyecek olursa da DEVA kendi ismi ve logosuyla katılacağını ifade ediliyor."

"BELİRSİZLİKLERİN ORTADAN KALKMASI AÇISINDAN KIYMETLİ"
"Kendi pozisyonlarını açıklama doğrultusunda kıymetlidir" diyen Özel, "Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir" ifadelerini kullandı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum