Ali Babacan'ın çıkışı sonrası İYİ Parti'den 6'lı masa açıklaması

Ali Babacan'ın DEVA Partisi'nin seçimlere tek gireceğini söylemesinin ardından İYİ Parti'den 6'lı masa açıklaması geldi. İYİ Partili Aytun Çıray, "Masada hiçbir çatlak yok" dedi.

Ali Babacan'ın çıkışı sonrası İYİ Parti'den 6'lı masa açıklaması
30 Nisan 2022 - 11:16


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "DEVA Partisi önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır" açıklamasıyla ilgili İYİ Parti'den açıklama geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, "Babacan, altılı masada alınan kararlar konusunda sonuna kadar birlikte davranacağını söyledi. Hiçbir çatlak yok" dedi.

ANKA Haber Ajansı'na konuşan Çıray, şunları söyledi:
"Ali Bey, esasen açık şekilde fikirlerini ifade etti. Kendi amblemi ve aday listeleriyle seçime gireceği söyledi. Bu, aynı zamanda son değiştirilen Seçim Kanunu ile bir nevi dayatılan bir şart. Milletin kafasının karışmaması açısından esas olan şu; altılı masa ile ilgili hiçbir sorunumuz yok.

​​​​​​​Sayın Babacan, altılı masada alınan kararlar konusunda sonuna kadar birlikte davranacağını söyledi. Örneğin seçim güvenliği ve cumhurbaşkanı adayının ortak çıkarılması gibi. Seçim güvenliğinin sağlanması için partiler arası iş birliği konusunda, Merkez Bankası'nın bağımsızlığı ve buna benzer temel konularda altılı masa ile birlikte hareket edeceğini söyledi. Orada bir problem yok. Hiçbir çatlak yok. Bunu temenni edenler böyle yansıtmak istiyorlar ama böyle bir çatlak yok."


YORUMLAR

  • 0 Yorum