Ali Babacan'dan dikkat çeken 'Suriyeliler' çıkışı! CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

Son dönemdeki kaçak girişler ve Türkiye'deki sığınmacıların sıkça gündeme gelmesinin ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan da dikkat çeken bir çıkış geldi. Babacan, CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu isim vermeden hedef aldı.

Ali Babacan'dan dikkat çeken 'Suriyeliler' çıkışı! CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı
20 Temmuz 2021 - 14:00 - Güncelleme: 20 Temmuz 2021 - 14:12
Türkiye'ye sınırdan kaçak yollarla girenler ve ülke içindeki Suriyeli sığınmacılar son dönemde sıkça tartışma konusu oldu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Suriyelileri göndereceğim" açıklaması sonrasında DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan da Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesine ilişkin dikkat çeken bir açıklama geldi. Babacan, isim vermeden CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

 Hatay’ın Antakya ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Babacan, bir kişinin “Suriyelilere yeni tavizler verilmesi durumunda Antakya’nın çok ciddi güvenlik ve terör sorunları yaşayacağı kanaatindeyim” sözleri üzerine “Suriyelilerin çözümü Suriye’de" dedi.

Babacan şu ifadeleri kullandı:
“Suriyelilerin çözümü Suriye’de. Önce Suriye’de barış ve istikrarın hakim olması için Türkiye’nin çözümlerin parçası olması gerekiyor. Türkiye şu anda sorunların parçası. Suriye’yle ilgili strateji olmalı. Türkiye’nin Suriye’de herkesle konuşuyor olması ve Suriye’nin iç meselelerinde taraf olmaktan çekilmesi gerekiyor. Suriye’de barış ve istikrar ancak böyle sağlanır.”

"BARIŞ SAĞLANMADIKÇA DÖNME ŞANSLARI YOK"
“Suriye’de barış, istikrar ve huzur sağlanmazsa buradaki Suriyelilerin Suriye’ye gitmek gibi bir şansının olmadığını biliyorsunuz" diyen Babacan, şöyle devam etti:

CHP'YE ELEŞTİRİ
Babacan, isim vermeden CHP'yi ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Babacan, "Bunun popülizminin yapılacağını da biz biliyoruz. Şimdi seçimlere doğru giderken bazı partiler çıkacak, ‘Bize oy verin, bunların hepsini göndereceğiz’ diyecekler. Ama ne insani açıdan ne de uluslararası hukuk açısından yapamayacaklar. Biz gerçekçiyiz. Suriyelilerin çözümünü Suriye’de aramak gerekir. Suriye politikasının tamamen yeniden yazılması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “İktidarımızda Suriyeli misafirlerimizle helalleşip iki yılda memleketlerine uğurlayacağız. Bu iktidarımızın en önemli beş önceliğinden biridir. Plan ve programlarımız hazır. Bu video da bunun taahhüdü olarak burada dursun istedim” yazarak, Suriyelilerin özellikle Güneydoğu kentlerindeki etkilerini örnekleriyle anlattığı bir video paylaşmıştı…
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum