Ali Babacan'dan 6'lı masa çıkışı: "Ayrı ayrı şeyler söylüyorlar, vatandaş bize güvenir mi?"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 6'lı masaya ilişkin çarpıcı sözler kullandı. Babacan, "6 genel başkan ayrı ayrı şeyler söylüyor. Böyle bir tablo güven oluşturabilir mi, vatandaştan destek alabilir mi? Mümkün değil" dedi.

Ali Babacan'dan 6'lı masa çıkışı: "Ayrı ayrı şeyler söylüyorlar, vatandaş bize güvenir mi?"
03 Mayıs 2022 - 09:28


Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayla seçimlere kendi adıyla tek gireceğini açıklayan DEVA Partisi'nin genel başkanı Ali Babacan, 6'lı masa hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.


Özlem Gürses'in YouTube kanalına konuk olan Babacan, "Siz de bana sordunuz. Özelleştirme... Şimdi 6 partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı bugün özelleştirmeyle ilgili ne söyleyecek? Diyelim ki bugün adayımız şu diye açıklasak" diyen Babacan, Gürses'in "Kılıçdaroğlu bugün 'kamulaştırma' dedi" şeklindeki hatırlatması üzerine, "Evet belki başka bir genel başkana sorsanız başka bir şey diyecek. Başka genel başkana sorsanız başka bir şey söyleyecek. Cumhurbaşkanı adayı da başka bir şey söyleyecek. Böyle bir tablo vatandaştan destek alır mı, böyle bir tablo vatandaşın güvenini oluşturabilir mi? Mümkün değil yani.." ifadelerini kullandı.


"Bu altı partiden bir tanesi bir noktada 'ben yokum' derse değişebilir" diyen Babacan, şöyle devam etti:

"Ya da mesela ortak cumhurbaşkanı adaylığı konusunda mutabakat sağlayamayabiliriz. İş öyle bir noktaya gelir ki partilerden birisi, 'Ben kesin kabul etmiyorum' der. Beşe bir kalınabilir. Öyle bir şeyler olabilir. Buradaki A senaryosu, altılı masanın devamı, altılı masanın mümkünse bir ittifaka evirilmesi bizim için en azından, biz bunu önemsiyoruz. Yani bir ittifak perspektifi ile bu çalışmalara biz katkı veriyoruz. Sonunda ittifak olur olmaz, ayrı. Mesela ortak aday için ittifak da şart değil. Bazen o da karıştırılıyor."

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum