Aleyna Tilki, cinsel istismara uğradığını itiraf etti

Sosyal medya hesabından yayınladığı video ile Elmalı davasındaki karara tepki gösteren şarkıcı Aleyna Tilki, "Zamanında haksızlığa uğramış bir kız çocuğu olarak söylüyorum. Bu insanlar ceza almalı. Yalvarırım alsınlar" ifadelerini kullandı.

Aleyna Tilki, cinsel istismara uğradığını itiraf etti
17 Kasım 2021 - 13:56

Sosyal medya paylaşımları ve açıklamalarıyla sık sık gündem olan şarkıcı Aleyna Tilki, Elmalı davasında yargılanan 3 sanığın beraat etmesini sosyal medyada paylaştığı videoyla tepki gösterdi.

Aleyna Tilki, paylaştığı videoda zamanında kendisinin de benzer bir haksızlığa uğradığını söyledi.

Aleyna Tilki'nin açıklamaları şöyle:
“Elmalı Davası'nda biri 6 diğeri 9 yaşında iki çocuk uğradıkları cinsel istismarı çizerek ve sözlü olarak anlatmıştı. Çocukların yaşadıklarını net bir şekilde anlatması ve 6 ayı adli tıp raporuna rağmen 70'er yıl cezası istenen sanıklar, 'çocuk beyanı delil olarak kabul edilemez' gerekçesiyle bugün beraat etti.

Bir çocuk neden yalan atsın? Nereden bilsin istismar olayı yaşamadan istismar ne demek ne demek? O resimleri onları yaşamayan bir çocuk psikolojisi neden çizsin? İstismar geçmişi olmayan bir çocuk öyle bir resim çizebilir mi? Biz şimdi hukuka güvenmeyelim de sokakta mı bulalım bu adamları yani? Ne yapacağız şimdi?”


İSTİSMARA UĞRADIĞINI İTİRAF ETTİ
"Bu cinsel istismarda bulunan insanları serbest bırakarak kısır bir döngüyü harekete geçiriyorsunuz. Zamanında haksızlığa uğramış bir kız çocuğu olarak, şu çocukların (Elmalı) davasındaki adam ceza almazsa, ben bir gün onlardan birini bulacağım."


YORUMLAR

  • 0 Yorum