Akrep Nalan'ın mirasını nereye bağışladığı ortaya çıktı

'Akrep Nalan' lakaplı sanatçı Füsun Nalan Açın, dün sabah yaşamını yitirmişti. Akrep Nalan'ın vefatının ardından sosyal medyadan bir paylaşımda bulunan Nesin Vakfı, Açın'ın yıllar önce evini vakfa bağışladığını belirtti.

Akrep Nalan'ın mirasını nereye bağışladığı ortaya çıktı
05 Mart 2022 - 10:06


Bodrum’da yaşayan ve 'Akrep Nalan' ismiyle tanınan 67 yaşındaki ünlü sanatçı Füsun Nalan Açın, evinde yaşamını yitirdi. 67 yaşındaki Açın'ın ölümü, sevenlerini yasa boğdu.

Akrep Nalan'ın ölümünün ardından, aralarına ünlü ve siyasi isimlerin de olduğu çok sayıda kullanıcı tarafından, sosyal medyada yüzlerce mesaj paylaşıldı.

EVİNİ NESİN VAKFI'NA BAĞIŞLAMIŞ
 #AkrepNalan etiketi, Twitter Türkiye gündeminde ilk sıraya yükselirken, sanatçı için bir paylaşım da, 1973 yılında yazar Aziz Nesin tarafından kurulan Nesin Vakfı'ndan geldi.

Vakfın resmi hesabından yapılan paylaşımda, "Sizin için Akrep Nalan, bizim için çocuklarımızın Nalan ablası, güler yüzlü, güzel dostumuz Nalan Açın'ın vefatının üzüntüsü içindeyiz. Sevgiyle, dostlukla, özlemle anıyoruz..." ifadelerine yer verildi. Paylaşımda, Akrep Nalan'ın evini yıllar önce Nesin Vakfı'na bağışladığı da hatırlatıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum