AKP'li Zülfü Demirbağ: "Eti kiloyla değil gramla; meyve ve sebzeyi de taneyle alın"

AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ'ın ekonomik krizle ilgili verdiği geçim tavsiyesi olay oldu. Demirbağ, "Eti kiloyla değil gramla; meyve ve sebzeyi de taneyle alın" dedi. Demirbağ'ın sözlerine CHP, İYİ Parti ve Demokrat Parti'den tepki geldi.

AKP'li Zülfü Demirbağ: "Eti kiloyla değil gramla; meyve ve sebzeyi de taneyle alın"
23 Kasım 2021 - 11:12

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'ın düşük maaşla yüksek enflasyon ve fahiş fiyatlarla geçinmek zorunda kalan vatandaşlara verdiği tavsiye gündem oldu.

Demirbağ, ekonomik krizle boğuşan vatandaşa "Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil" tavsiyesinde bulundu.

Demirbağ'ın sözlerine CHP, İYİ Parti ve Demokrat Parti'den tepki geldi.

"UTANÇLARINI YİTİRMİŞLER"
CHP Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı açıklamada "İnsaf be kardeşim. Bırak eti, domatesi, sebzeyi… Millette ekmek alacak hal bırakmadınız. Bunlar kibir abidesi olmuşlar, milletle alay ediyorlar, utançlarını yitirmişler. Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz, kalpleri de millete karşı mühürlü. Milletimiz, ‘nas’ı ağızlarından düşürmeyenlerin bu halini görünce, Erdoğan şahsım hükümetinin karanlığından sabahın aydınlığına tez elden ulaşabilmek için gece gündüz Felak, Nas duaları okuyor. Bunlara bir tavsiyede bulunuyorum. Öyle gözüküyor ki ekmeğe gelen zamlar durmayacak. Erken davransınlar, beyaz ekmeğin zararlarını millete şimdiden anlatmaya başlasınlar. Bu işin bir tane çözümü var. Seçim, seçim, seçim" ifadelerini kullandı.

"MİLLETLE ALAY ETMEK..."
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ise "Milletle alay etmek Gayrettullaha dokunur" diyek konuştu.

"MİLLETİN AÇLIĞIYLA, YOKLUĞUYLA DALGA GEÇMEYİN"
Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'ta yaptığı açıklamada Demirbağ'a tepki göstererek "Zülfü efendi! Sağlığı zararlı olan tek şey var, o da sizsiniz. Bu milletin açlığıyla dalga geçmeyin. Yokluğuyla dalga geçmeyin" dedi.

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum