AKP'li Üsküdar Belediyesi'nden Ensar Vakfı yöneticisine 6 milyon TL'lik ihale!

AKP yönetiminde olan Üsküdar Belediyesi, 6 milyon 323 bin TL bütçe ile kamu ihalesini satışa çıkardı. AKP’li Üsküdar Belediyesinin 25 bin gıda kolisi ihalesini Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin'in şirketi aldı.

AKP'li Üsküdar Belediyesi'nden Ensar Vakfı yöneticisine 6 milyon TL'lik ihale!
29 Temmuz 2021 - 10:14
Üsküdar Belediyesi İşletme Müdürlüğü 27 Nisan’da, 2021 yılı için 6 milyon 323 bin TL karşılığında 25 bin gıda kolisi alımı ihalesine çıkardı. İhale, 3 Haziran’da sonuçlanırken Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyeliği yapan ve Üsküdar Şube Başkanı İsmail Şirin’in şirketi Şirin Kardeşler Gıda tek başına girdiği ihaleyi 5 milyon 700 bin TL bedelle kazandı.

Cumhuriyet’ten Tuğba Özer’in haberine göre, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Şirin’den tek başına girerek aldığı ihaleye ilişkin telefonla bilgi almak istenmesi üzerine “İşinize bakın” şeklinde yanıt vererek görüşmeyi sonlandırdığı belirtildi. 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Şirin’in ziyaret ve etkinliklerde bir araya geldiklerine ilişkin fotoğraflar sosyal medya hesaplarında sık sık yer alırken 2015 yılında vakfın Üsküdar Şubesi'nin açılışında konuşan Türkmen, “Gün birlik günüdür ve gün, herkesin safının belli olması gerektiği gündür. Hiç çekinmeye gücenmeye gerek yoktur. Herkes safını belli edecektir ve adamımıza, vakfımıza, davamız uğruna ömrünü adamışlara sahip çıkma günüdür” ifadelerini kullanmıştı.

ENSAR VAKFINA BEDELSİZ ŞEKİLDE KAMU BİNASI TAHSİL EDİLDİ
Öte yandan Türkmen, geçen mayıs ayında Ensar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Vefa Yunus Taylan’ı Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığına atamıştı. Üsküdar Belediyesi 2018’de biri Sultantepe Mahallesi’nde diğeri de Bulgurlu Mahallesi’nde bulunan iki kamu binasını Ensar Vakfı’na bedelsiz tahsil etmişti. Yine Üsküdar’daki Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bitişindeki yurt binası da bedelsiz olarak 49 yıllığına TÜRGEV’e verilmişti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bu dönemde Ensar Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyesiydi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum