AKP'li Üsküdar Belediyesi boğaz manzaralı arsaları satışa çıkarıyor

AKP yönetimindeki Üsküdar Belediyesi, Mayıs ayı Meclis toplantısında Çengelköy’deki boğaz manzaraları arsaları satma kararı aldı.

AKP'li Üsküdar Belediyesi boğaz manzaralı arsaları satışa çıkarıyor
15 Mayıs 2022 - 13:43


AKP yönetimindeki Üsküdar Belediyesi, Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısında dikkat çeken bir karara imza attı. Belediye, boğaz manzaralı arsaları satışa çıkarıyor.

Cumhuriyet’ten Gökhan Kam’ın haberine göre; AKP’li Üsküdar Belediyesi Mayıs’ta gerçekleştirdiği Meclis toplantısında Çengelköy’de boğaz manzaraları arsaları satma kararı aldı.

Belediye yönetimi, dördü Çengelköy’de bulunan toplam yedi arsayı, belediyeye gelir getirmesi için meclise satış yetkisi teklifi sundu. Belediye ayrıca, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne olan borçlarına karşılık, yine Çengelköy’de bulunan iki arsayı trampa etmek için de belediye meclisinden yetki istedi.

“ELDE NE VARSA GÖTÜRME NİYETİNDELER”
Arsa satışlarının ilk olmadığını söyleyen Üsküdar Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Doğan Tekel, “Daha evvel de çeşitli vesilelerle başka ilçelerde trampalar yapmışlar. Bunlar elde ne varsa götürme niyetindeler. İBB’deki arsa satışlarına engel oluyorlar. Ama burada da satış yapıyorlar. Satış yapılmasını gerektirecek makul bir sebep yok. Şu anda belediyenin kasasında 250 milyon TL var. Para olmasına rağmen yine de satış yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne olan borcunu arsa değiş tokuşuyla kapatacak. Arsa satış teklifinin görüşüldüğü ilçe meclis toplantısında, CHP’li üyelerin red oyuna rağmen AKP’li ve MHP’li üyelerin oylarıyla belediyeye arazilerin satışı için yetki verildi.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum