AKP'li Tevfik Göksu: TÜGVA'ya ve Ensar'a çatlasanız da patlasanız da destek vereceğiz

İBB AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, "TÜRGEV’e, TÜGVA’ya, Ensar’a çatlasanız da patlasanız da destek vermeye devam edeceğiz" dedi. Son günlerde TÜGVA, ifşa edilen torpil listeleri ile gündemdeydi.

AKP'li Tevfik Göksu: TÜGVA'ya ve Ensar'a çatlasanız da patlasanız da destek vereceğiz
14 Ekim 2021 - 12:13

AKP’li Esenler Belediye Meclisi’nde 2022 yılı bütçesi görüşüldü. Bütçeye ilişkin eleştirilere yanıt veren AKP'li Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “TÜRGEV’e, TÜGVA’ya, Ensar’a ve ilim Yayma’ya çatlasanız da patlasanız da destek vermeye devam edeceğiz. Onlar bu milletin evlatlarına en nadide hizmetleri sunan kuruluşlardır” dedi.


BirGün gazetesinden İsmail Arı'nın haberine göre,  Göksu başkanlığında toplanan Esenler Belediye Meclisi’nde 2022 Yılı Mali Performans Programı ve 2022 yılı bütçe taslağı görüşüldü. Tartışmalara sahne olan belediye meclisinde, belediyenin 2022 yılında 276 kiralık araca 68 milyon 500 bin TL ve kiralanan binalar için de 6 milyon TL ödeyeceği belirtildi.

Belediye Meclisi’nde, yandaş vakıflara ve derneklere yapılan tahsisler de tartışma konusu oldu. Esenler Belediyesi Meclisi'nin CHP'li Üyesi Kemal Şahin’in AKP’li Esenler Belediyesi’ne ait bir binanın TÜRGEV'e 25 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edildiği hatırlatmasına da AKP’li meclis üyeleri tepki gösterdi.

"ÇATLASANIZ DA PATLASANIZ DA DESTEK VERECEĞİZ"
CHP’li Şahin’e yanıt veren AKP’li Belediye Başkanı Tevfik Göksu, “TÜRGEV’e, TÜGVA’ya, Ensar’a ve ilim Yayma’ya çatlasanız da patlasanız da destek vermeye devam edeceğiz. Onlar bu milletin evlatlarına en nadide hizmetleri sunan kuruluşlardır. Bugüne kadar destek verdik bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz Allah'ın izniyle” ifadelerini kullandı.

BÜTÇE KABUL EDİLDİ
2022 yılı Performans Programı ve 2022 yılı bütçesi CHP ve İYİ Parti red oyuna karşılık AKP'li ve MHP'li meclis üyelerinin oy çokluğuyla Esenler Belediye Meclisi'nde kabul edildi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • dayı
    1 gün önce
    Adamız diye gezen tip. Millet kesesinden ağalık yapın bakalım nereye kadar gidecek? Millet size bir Osmanlı tokadı vuracak sesi ta hindden yemenden duyulacak.