AKP'li Şenel Yediyıldız: "Her oyun hesabını vereceksiniz! Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan daha fazla verecekseniz"

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Peygambere benzeten açıklamasıyla tepki çeken AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, 2023 seçimlerinde verilecek her oyun, "kılınmayan namazdan, tutulmayan oruçtan, gidilmeyen hacdan" daha önemli olduğunu söyledi.

AKP'li Şenel Yediyıldız: "Her oyun hesabını vereceksiniz! Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan daha fazla verecekseniz"
23 Eylül 2021 - 10:01 - Güncelleme: 23 Eylül 2021 - 10:29
AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir etkinlikte dikkat çeken ifadeler kullandı. Erdoğan’ı peygamber yerine koyan ve tepki çeken açıklamalarıyla tepki çeken Yediyıldız, bu kez fetva niteliğinde sözler sarf etti. Yediyıldız, 2023 seçimlerinde verilecek oyun hesabının namaz kılmamaktan, oruç tutmamaktan daha fazla olduğunu söyledi. 

Kabataş ilçesinde partililerle bir araya gelen Yediyıldız, 2023 seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz elhamdülillah müslümanız. Bugün geldik, yarın gideceğiz ,gittiğimizde de yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. 2023 de yanlışlık olursa Türkiye’de, zannetmeyin ki ben verdiğim oyun hesabını vermeyeceğim, samimiyetle söylüyorum daha fazla vereceksiniz.
Kılmadığınız namazdan, tutmadığınız oruçtan, gitmediğiniz Hac’tan daha fazla verecekseniz.” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?
Şenyıldız, geçen ay katıldığı bir nikâhta yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sünnetini yerine getirmeden de defteri vermek istemiyorum” ifadelerini kullanmıştı. “İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in hayatı boyunca yerine getirdiği örnek davranışlar ve yol gösterici sözlerinin bütünü” demek olan “sünnet” kavramının AKP’li vekil tarafından bu şekilde kullanılması büyük tepki çekmişti. Yediyıldız, tepkiler üzerine özür dilemek zorunda kalmıştı. 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatandaş
  3 hafta önce
  Alo bilim adamları, bağımsız din adamları, devlet hazinesine bağlı olmayan şeyhler tarikat cemaat önderleri neredesiniz? Sesiniz çıksın.
 • solmaz
  3 hafta önce
  Bilim adamları, psikologlar, psikiyatrisler hayatta mısınız? Buna da cevap vermezseniz daha da konuşmayın.