AKP'li Şen, Erdoğan'ın masasındaki anketin sonucunu açıkladı: AKP'nin oy oranı kaç

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, partisinin oy oranını açıkladı. AKP'nin oy oranında düşüş yaşandığını söyleyen Şen, şu an yüzde 40'a doğru yükseldiğini ifade etti.

AKP'li Şen, Erdoğan'ın masasındaki anketin sonucunu açıkladı: AKP'nin oy oranı kaç
10 Mayıs 2022 - 09:49


Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte anket sonuçları konuşulmaya başlandı. AKP Genel Başkan yardımcısı Mustafa Şen, A Haber canlı yayınında partisinin oy oranını açıkladı.

Şen, "AK Parti oy olarak bir düşüş yaşadı ama şu an yeniden yüzde 40'a doğru tırmanıyor. 34-36 aralığından 40'a doğru gidiyoruz. Bazı analizlere göre 45-46 oranını görebiliyoruz" dedi. 

Mustafa Şen şöyle devam etti:
"Bizim AK Parti olarak enflasyonu biraz dizginlememiz gerekiyor. Koronavirüs'ü hep sağlık üzerinden okuduk ama esas ekonomiyi vurdu. Doğalgaz 10 kat arttı. Dünya ekonomisine bu durumların yansımaması düşünülemez. Vatandaşımız bu durumların geçici olduğunu bilsin yeter. Bizim biraz zamana ihtiyacımız var. Biz bunu kendi ödevimiz olarak yapmak zorundayız. Seçimden önce her şeyi halletmemiz gerekiyor. 2023'te Türkiye'nin elektrikli arabası sokaklarda olacak. Karadeniz'den doğalgaz gelecek. Bu enflasyon seçime kadar düşecek. Seçmen cep ekonomisine, mutfak ekonomisine ve ülke ekonomisine bakar."


YORUMLAR

  • 0 Yorum