AKP'li Selma Gökçen'den skandal paylaşım: "Dolmabahçe Sarayı'nı neden yıkmadınız!"

AKP Ağrı Belediye Meclisi Üyesi Selma Gökçen, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı savunmak isterken Dolmabahçe Sarayı'nı hedef aldı. Göçken, sosyal medya paylaşımında Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Dolmabahçe Sarayı'nı kıyasladı. 

AKP'li Selma Gökçen'den skandal paylaşım: "Dolmabahçe Sarayı'nı neden yıkmadınız!"
16 Ağustos 2021 - 10:19
AKP'li Ağrı Belediye Meclisi Üyesi Selma Gökçen, sosyal medya hesabından skandal bir paylaşım yaptı. Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Dolmabahçe Sarayı'nı kıyaslayan Gökçen, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı için "Neden yıkmadınız?" dedi.

Gökçen'in paylaşımı şöyle:
"Yıl 1937 millet ekmek gaz kuyruklarında yokluk içindeydi Dolmabahçe Sarayı'nı neden yıkmadınız? 80 yıl ABD nin beyaz sarayına gıpta ile bakanlar, kendi ülkesindeki sarayı yıkacağız diyor! Yıl 1937 millet ekmek gaz kuyruklarında yokluk içindeydi Dolmabahçe sarayını neden yıkmadınız?"


Gökçen, geçtiğimiz yıl da Hatay'da geçim sıkıntısı yaşayan bir vatandaşın kendini ateşe verip intihar etmesinden sonra “Böyle ucuz siyasi manevraları millet yemez" demişti.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bir vatandaş.
    1 ay önce
    Bu kadın ileri derecede geri zekalı ve bilgisiz. Herhalde dolmabahçe sarayının cumhuriyet döneminde yapıldığını sanıyor. Dolmabahçe Sarayı 1843 - 1856 tarihleri arasında osmanlı imparatorluğunun gerileme ve çöküş döneminde osmanlı sultanları 1 Abdulmecit ve Abdulaziz dönemleride yapıldı. Atatürk hastalığı dolayısı ile 1937 ve vefat tarihi 10.Kasım 1938 tarihine kadar o sarayda doktorlarının tasfiyesi ile istirahat etti. Cumhuriyet döneminde Osmanlıdan miras hiçbir saray ve tarihi eser yıkılmamıştır. Ykılsa idi önce topkapı ve yıldız saraylarından başlanırdı. Ayrıca 1937 de millet ekmek ve gaz kuyruğunda imiş. Bu kadın bu bilgiyi nereden edinmiş. Herhalde 1970 lerle karıştırıyor. Ayrıca Beyaz Saraya gıta ile bakanlar diye zeka seviyesine uygun yorum yapmış. Birincisi Beyaz Saray öyle gıpta edilecek görkemli bir yapı değil. Bizdeki saraylara göre son derecede mütevazi küçük bir yapı. Kimsede oraya gıpta etmiyor. Ancak bu kadın gibi zeka seviyesi yerlerde sürünenler görmedikleri ve son derecede büyük ve görkemli sandıkları beyaz evi (White Hause) büyük saray zanneder ve bilinçaltında yaşadıkları kendi düşüncelerini başkalarıda kendileri gibi düşünerek yaşıyor zanneder. Cumhuriyet döneminde hiçbir saray yapılmamıştır. O dönemde savaştan yeni çıkmış ve yıkık ve harap bir ülkede devletin yaptığı kıt kaynaklarla fabrikalar (şeker fabrikaları, sümerbankın yaptığı bez ve kumaş fabrikalaro gibi) ve kazma kürekle yapılan demiryolları ve yollardır. Allah bunlara önce zeka versin. Ne demişler kuburdan terazinin tezektendir dirhemi. Bunların zeka seviyeside bu kadar. Birde kadın bu çukur zeka seviyesi ile bilgiç ve kanaat önderi gibi laflar ediyor. Ne diyeyim Allah akıl fikir versin.