AKP'li Numan Kurtulmuş: "İstanbul'da yarım kalan bir hesap var, geçen seçimden malum"

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AKP İstanbul Gençlik Kolları eğitim kampında Z kuşağına ilişkin konuştu. Kurtulmuş, "Z kuşağında birinci parti AK Parti’dir. Hem de açık ara AK Parti’dir" dedi. Ayrıca Kurtulmuş, "İstanbul'da yarım kalan bir hesap var, geçen seçimden malum. O hesabı da 2024'te inşallah sandıklarda göreceğiz" dedi.

AKP'li Numan Kurtulmuş: "İstanbul'da yarım kalan bir hesap var, geçen seçimden malum"
20 Eylül 2021 - 13:45

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin İstanbul Gençlik Kolları eğitim kampına katıldı. Z kuşağına ve İstanbul seçimlerine ilişkin dikkat çeken açıklamalar yapan Kurtulmuş, "İstanbul'da yarım kalan bir hesap var, geçen seçimden malum. O hesabı da 2024'te inşallah sandıklarda göreceğiz" dedi. 

Kurtulmuş şu ifadeleri kullandı:
"İstanbul inşallah yeniden güçlü bir konuma gelecek. 2023'te Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı sandıklardan açık ara önde çıkararak yeniden cumhurbaşkanı seçtirmek için çalışacağız. Bir de İstanbul'da yarım kalan bir hesap var, geçen seçimden malum. O hesabı da 2024'te inşallah sandıklarda göreceğiz ve AK Parti, İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kazanacak inşallah.

Z kuşağına ilişkin konuşurken muhalefet partilerini eleştiren Kurtulmuş, "Bu Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır. Şunu demeye başladılar: ’Efendim genç kuşak AK Parti’den uzaklaşıyor'. Bütün bunları söyleyebilmek için Z kuşağı meselesini getirdiler” diye konuştu.

"Z KUŞAĞINDA AÇIK ARA AKP BİRİNCİ"
Kurtulmuş şöyle devam etti: 
"Onlar Z kuşağı etrafında fırtınalar yaratıyorlar ya biz de diyoruz ki hiç meraklanmayın, sizin Z kuşağı diye tanımladığınız en genç kuşak Türkiye’nin garantisidir, geleceğinin garantisidir. Ve inşallah çok daha güçlü şekilde yoluna devam edecek. Türkiye’nin teminatı da Türkiye’nin en genç kuşağıdır. Dünyayı daha iyi görmeyi, daha iyi eğitim almayı daha ciddi şekilde sosyalleşmeyi başarabilecek imkanları olan bir kuşaktır. Onun için istedikleri algıyı yapsınlar hiç bunlara takılmayın, gerçekleri kendileri de görüyorlar. Kendileri de anket yaptırıyorlar, bütün yapılan anketlerde onların Z kuşağı dediği 18-30 yaş arasındaki gençlerde birinci parti AK Parti’dir hem de açık ara AK Parti’dir."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    1 ay önce
    Seçim yarım kalmadı da hesap yarım kaldı. Bu seçimde İstanbullu hesabı kapatıp faturayı ödemek üzere önünüze koyacak. Bavul valiz ne varsa ufaktan lütfen son dakikaya bırakmadan hazırlanın.