AKP'li Mustafa Şen: "Sen de bir Tayyip Erdoğan'sın, 'Nasıl' diye sormayın kazanacağız

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, İstanbul'da eğitim programının açılışında konuştu. Partililere "Sen de bir Tayyip Erdoğan'sın" diye seslenen Şen, seçimlerle ilgili "Nasıl'ı yok. Kazanacağız. Çünkü başka yolu yok" dedi.

AKP'li Mustafa Şen: "Sen de bir Tayyip Erdoğan'sın, 'Nasıl' diye sormayın kazanacağız
01 Ocak 2022 - 12:24


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, partisinin İstanbul İl Başkanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitim programında konuştu.

Partililere "Sen de bir Tayyip Erdoğan'sın" diye seslenen Şen, seçimlere ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. 2023'te seçimi kazanacaklarını, Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Şen, "Bana şu soruyu sormayın, 'nasıl kazanacağız?' 'Nasıl'ı çöpe at. Kazanacağız. 'Nasıl'ı yok. Kazanacağız. Çünkü başka yolu yok" dedi.

Şen, şu ifadeleri kullandı:
"Aslında bu hikayenin kahramanı Recep Tayyip Erdoğan. Peki neden hikayenin kahramanı sensin diyorum? Çünkü sen de bir Tayyip Erdoğan'sın mevzu bu. Bunu kavrayacağız. Tayyip Erdoğan nasıl çalışıyorsa öyle çalışacağız. O nasıl gayret ediyorsa öyle gayret edeceğiz. O nasıl yorulmuyorsa biz de öyle yorulmayacağız ve kazanacağız.

Girmiş olduğu her seçimi kazanmış bir teşkilatın ve liderin yol arkadaşı, o teşkilatın mensubu birisi olarak, ben nasıl savunma hattında olabilirim? Benim ne işim var savunma hattında? Bana yakışan taarruz, sefer, zafer. Zafer evinde oturana nasip olmuyor. Zafer seferde olana.

Mevzu basit, kazanacağız. Ama bana şu soruyu sormayın, 'nasıl kazanacağız?' 'Nasıl'ı çöpe at. Kazanacağız. 'Nasıl'ı yok. Kazanacağız. Çünkü başka yolu yok. 'Niçin kazanalım? Hep biz mi kazanacağız?' Bundan sonraki seçimleri kazanmayacaksan, bu zamana kadar olan seçimleri niye kazandın ki? Daha öteye gitmeyeceksen buraya kadar niye geldin ki? O yüzden soru yok. Nasıl kazanacağız, niye kazanacağız, neden kazanacağız? Onların hepsini çöpe... Kazanacağız ve Tayyip Erdoğan yeni Cumhurbaşkanımız olacak."


YORUMLAR

  • 0 Yorum