AKP'li Mehmet Özhaseki: "Ufak tefek ekonomik sıkıntılar..."

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, asgari ücret ve emekli maaşları hakkında konuşurken, Türkiye'deki ekonomik krizi "ufak tefek sıkıntılar" olarak yorumladı.

AKP'li Mehmet Özhaseki: "Ufak tefek ekonomik sıkıntılar..."
04 Aralık 2021 - 17:23

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de bir okul temek atma töreninde konuştu. Özhaseki, Türkiye'yi ihtilalle, topla tüfekle dize getiremeyenlerin şimdi de ekonomiyle bunu yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Özhaseki, asgari ücret ve emekli maaşları ile ilgili konuşurken, Türkiye'deki ekonomik krizi "Ufak tefek ekonomik sıkıntılar" ifadeleriyle yorumladı.

Özhaseki, şöyle konuştu:
"Son 5 senedir bunlar bakıyorlar ki ihtilalle, topla tüfekle bu millet dize gelmiyor, şimdi de ekonomiyle dize getirmeye çalışıyorlar. Birkaç senedir 'Türkiye'de yatırım yapmayın, Türkiye'ye sıcak para girişi sağlanmasın, kredi verilmeyecek' diye kendi içlerinde gizli gizli emirler verdiler. Türkiye'de yatırım yapacak iş adamlarına mani oldular. Kredi musluklarını kesmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Para oyunlarıyla bizi dize getirmeye çalışıyorlar. Allah'ın izniyle biz bunların altından kalkarız. Bir taraftan kötülerle mücadele ederiz bir taraftan da oynanan bu oyunları bozarız. Kimsenin bundan endişesi olmasın. Ufak tefek ekonomik sıkıntılar varsa yakında asgari ücretlinin de emeklinin de dar gelirlinin de ücretlerinin nasıl arttığını, nasıl rahatladığını herkes görecek, hiç merak etmeyin."


YORUMLAR

  • 0 Yorum