AKP'li Mehmet Metiner'den Erdoğan'ın Marmaris'te çay fırlatmasına tepki

AKP'li Mehmet Metiner, Erdoğan'ın Marmaris'te yangınla sarsılan vatandaşlara çay fırlatmasına tepki gösterdi. Metiner, "Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir?" dedi.

AKP'li Mehmet Metiner'den Erdoğan'ın Marmaris'te çay fırlatmasına tepki
03 Ağustos 2021 - 09:14

Erdoğan, yangın nedeniyle gittiği Marmaris'te yaptığı konuşmanın ardından otobüsün üstünden vatandaşlara çay fırlatmıştı. Tepki çeken olaya AKP'den de tepki geldi. Mehmet Metiner, Erdoğan'ın çay fırlatmasını eleştirerek, "Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir?" ifadelerini kullandı.

Muhalefetin açıklamalarına da tepki gösteren Metiner, “Bu mudur yurtseverlik, bu mudur milliyetçilik, bu mudur siyaset Allah aşkına? Yangından mal kaçırmaya kalkışan siyasetçiler ‘erken seçim’ isteyecek kadar ileri gidebiliyorlar. Birileri ‘istifa’ çığlıkları atmaya başlayabiliyor. Bu mudur muhalefet, bu mudur siyaset?” sorularını sordu.

ERDOĞAN'IN ÇAY FIRLATMASINA TEPKİ
“İçimizden birileri de o güruhun daha da negatif propaganda üretebilmeleri için ne lazımsa yapıyorlar” diyen Metiner şu ifadeleri kullandı;
“Allah aşkına her birimizin yüreğinin cayır cayır yandığı bu günlerde seçim meydanlarındaymışız gibi Reis’e otobüsün üstünden çay paketleri attırmak da neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Artık seçim zamanlarında bile yapılmaması gereken bu tür bir olayın yangın günlerinde yapılabiliyor olması hepimizi derinden yaralamıştır, biline! Dilerim ki bu ve buna benzer yanlışlıklar, Reis’i gereksiz yere polemik konusu yapan bu tür davranışlar artık bir son bulur.


Yeri gelmişken belirtmezsem olmaz: Millet yangın günlerinde kendi vekillerini, özellikle de iktidar vekillerini yanı başında görmek ister. Keşke vekil arkadaşlardan biri Marmaris’te Cumhurbaşkanı’nı karşılamak yerine Bodrum’daki yangın mahallinde bulunmuş olsaydı diyorum.”


YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Mert
  1 ay önce
  Abbas yolcu bağlasan durmaz. Gidecekler ama, Kamuoyu araştırmaları, kendisini “muhafazakâr demokrat” diye yutturmaya çalışan siyasal İslamcı iktidarın gideceğini gösteriyor. AKP eski gücünü yitirse bile, güçlü olduğu yönündeki algıyı sürdürmeye çalışıyor.
 • Noname
  1 ay önce
  Kendi aklı yok mu. Böyle bir durumda bana al bunu atacan diyenin kafasını kopartırım farz edelim ki birileri söyledi.
 • kamaşullah bağdangelen
  1 ay önce
  adama reis diyor ama çocuk muamelesi yapıyor bu nasıl eleştiri başkanın beyni yok mu yanındakiler ne derse onu mu yapıyor cezai ehliyeti yok mu yani
 • Hakan
  1 ay önce
  Sanki Reise zorla yaptırdılar. Hala suçu etrafındakilere yıkıyorlar
 • berlin
  1 ay önce
  lan metiner tapindigin adam cocukmu da cay attiracaklar, korkudan kendisine söyleyemiyorsun kivirtma acikca söyle dalkavuk.
 • recep çelik
  1 ay önce
  o çayı alan adamlar utanmıyormu hiç
 • Tamam oldu
  1 ay önce
  Reis derken? Atmasaymış?
 • Ahmet Bıktı
  1 ay önce
  istifa kardeşim!
 • Mert
  1 ay önce
  Bu yangınlar neden söndürülemiyor? Gider ayak bütün kurumları çökerterek gidecekler.