AKP'li Meclis üyesinin eşi, komşu ilde sınavsız 'Valilik Kalem Müdürü' oldu, Tayin isteyip geri döndü

AKP’nin sınavsız atamaları her geçen gün ortaya çıkmaya devam ederken bir yenisi de Sivas’tan geldi. AKP’li Sivas Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kuzu’nun eşi Düriye Kuzu, komşu il Tokat’ta, “Valilik Kalem Müdürü” olarak sınavsız şekilde işe alındı.  Valilik kalem müdürü olduktan kısa süre sonra eş durumundan tayinini isteyip Sivas’a geri döndü.

AKP'li Meclis üyesinin eşi, komşu ilde sınavsız 'Valilik Kalem Müdürü' oldu, Tayin isteyip geri döndü
14 Temmuz 2021 - 10:01
Sivas Belediyesine bağlı ÖZBELSAN'ın Genel Müdürü ve AKP'li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kuzu'nun eşi Düriye Kuzu, komşu il Tokat'ta, “Valilik Özel Kalem Müdürü” olarak sınavsız işe alındı. Düriye Kuzu, burada kısa bir süre çalıştıktan sonra da “Eş durumundan” tayin isteyip Sivas'a geri döndü. Sınavsız olarak Valilik Özel Kalem Müdürü olan Düriye Kuzu, tayin istedikten sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreterliğinde memur olarak çalışmaya başladı. 

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Sivas'ta tartışma yaratan bu atamaya DP ve Gelecek Partisi yöneticileri tepki gösterdiler. Tokat Valiliği yetkilileri ise, “Her şey hukuka uygun. Düriye hanım da buradaki Özel Kalem'de boş kadro olduğu için atandı. İdarelerin böyle yetkileri var” ifadelerini kullandı.

Öte yandan tartışmaların odağındaki ÖZBELSAN’ın Genel Müdürü ve AKP’li Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kuzu, eşinin atanmasıyla ilgili soruları yanıtsız bıraktı. Düriye Kuzu, Tokat Valiliği aracılığıyla memur olmadan önce de Ziraat Katılım Bankasında Şube Müdürlüğü görevinde bulunuyordu. Ancak Kuzu’nun burada 657 sayılı Devlet Memurları Yasası’na tabi olmadığı yeni görev yerinde ise bu hakkı elde ettiği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum