AKP'li kaynak: Öcalan yeni bir mektup kaleme alabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Demirtaş en büyük hesabı Öcalan'a verecek" ifadesiyle dikkat çekmişti. AKP’li bir yetkili, terörist başı Abdullah Öcalan’ın bir mektup kaleme almasının gündeme gelebileceğini söyledi.

AKP'li kaynak: Öcalan yeni bir mektup kaleme alabilir
14 Ocak 2022 - 10:45
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın TBMM'deki grup toplantısında söylediği "Demirtaş en büyük hesabı Öcalan'a verecek" ifadeler dikkat çekmişti. Erdoğan'ın sözlerinin ardından çarpıcı bir çıkış geldi.

DW Türkçe’den Gülsen Solaker’in haberine göre AKP’li bir yetkili, 2019’daki yerel seçimlerde olduğu gibi terörist başı Abdullah Öcalan’ın bir mektup kaleme almasının gündeme gelebileceğini söyledi.

AKP’li yetkililer, Erdoğan’ın bu açıklamayı "büyük ihtimalle önüne gelen istihbarat raporlarına dayanarak yaptığını" kaydetti. Adının açıklanmasını istemeyen AKP’li bir yetkili şunları kaydetti: 

“Öcalan’ın çözüm sürecinde HDP’nin sorumlu davranmadığını düşündüğü ve sürecin bitmesinden Demirtaş’ı da sorumlu tuttuğu zaten bilinen bir şey. Muhtemelen Öcalan ile İmralı’da yapılan görüşmelerde bu konu yeniden gündeme gelmiş olabilir ve Sayın Cumhurbaşkanı da bu raporları okumuş olabilir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum